IAEA: Põhja-Korea on Yongbyoni plutooniumitehase jälle tööle pannud ({{commentsTotal}})

Yongbyoni tuumakompleks. Autor: Kyodo/Reuters/Scanpix

Rahvusvahelise Aatomienergia Agentuuri (IAEA) kinnitusel on nad täheldanud märke sellest, et Põhja-Korea on uuesti käivitanud Yongbyoni plutooniumi ümbertöötlemistehase. Nimetatud tuumakompleksis on võimalik valmistada ka tuumarelva jaoks sobivat plutooniumi.

IAEA hinnangul toetavad nende hinnangut satelliidifotod. Samas tunnistab organisatsioon, et hetkel neil Põhja-Koreas vaatlejaid kohapeal pole, vahendasid Reuters ja Yle.

Põhja-Korea peatas Yongbyoni tuumareaktori 2007. aastal rahvusvahelise kokkuleppe tulemusena. Samas hakkas Pyongyang kompleksi remontima 2013. aastal pärast oma kolmandat tuumakatsetust.

Eelmise aasta septembris teatas Põhja-Korea, et on Yongbyoni reaktori uuesti kasutusele võtnud. Käesoleva aasta jaanuaris aga korraldas kommunistlik diktatuuririik oma neljanda tuumarelvakatsetuse.

Hetkel pole teada, kui palju Põhja-Koreal tegelikult tuumarelvade jaoks sobivat plutooniumi on ja milline ekspertiis riigil selles vallas päriselt on. Samas on eksperdid veendunud, et tuumakatsetuste käigus on kasutatud just Yongbyonist pärit plutooniumi.

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.