ISIS tapab Iraagi rindelinnast põgenevaid inimesi ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
4 pilti
Foto: Fallujah'st põgenevad inimesed Eufrati jõge ületamas. Autor: Reuters/Scanpix

Sunniitlik äärmusrühmitus ISIS tulistab Iraagi vägede piiramisrõngas olevast Fallujah´ linnast põgenevaid tsiviilisikuid, teatas pühapäeval Norra Põgenikenõukogu (NRC).

"Meiega ühenduses olnud elanikud ja perekonnad kirjeldavad, et pühasõdalaste rühmitused on sihtmärgiks võtnud üle Eufrati jõe põgenevad tsiviilisikud," vahendas BNS NRC teadaannet.

NRC haldab põgenikelaagreid Amriyat al-Fallujah´ linnas, kuhu sõjapiirkondade elanikud jõuda üritavad.

"Tapetud on mitmeid jõge ületada püüdnud tsiviilisikuid, täpne arv on teadmata," edastas NRC.

"Pealtnägijad on tunnistanud, et tsiviilisikuid ähvardatakse ja sunnitakse vägivallaga linna jääma," ütles NRC kohalik eestkõneleja Nasr Muflahi.

ÜRO põgenikeagentuuri (UNHCR) informatsiooni kohaselt kasutavad meeleheitel inimesed jõe ületamiseks kõikvõimalikke vahendeid alates riidekappidest ja lõpetades plastnõudega.

Iraagi väed on saavutanud kontrolli äärmusrühmituse ISIS käes oleva Fallujah' linna lõunaosa üle, teatas pühapäeval kindralleitnant Abdel Wahab al-Saadi.

Saadi sõnul on tema väed kindlustanud USA juhitava koalitsiooni õhurünnakute toel Fallujah' valdavalt põllumajandusliku lõunapoolse eeslinna Naymiyah'.

Iraagi väed alustasid 22.-23. mail pealetungi 50 kilomeetrit pealinnast Bagdadist läänes asuvale Fallujah'le, mis on alates 2014. aasta jaanuarist ISIS-e valduses. Tegemist on viimase ISIS-e käes oleva Lääne-Iraagi suurlinnaga.

Iraagi terroritõrjeüksused on üritanud viimase nädala jooksul õhurünnakute toetusel kesklinna jõuda, ent neid on aeglustanud tugev vastupanu ning mure hinnanguliselt 50 000 linna jäänud elaniku pärast. Kuuldavasti on ISIS ühtlasi asunud paaniliselt otsima spioone oma ridades ning hukatud on mitmeid kahtluse alla sattunud pühasõdalasi ja tsiviilisikuid. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.