ISIS tapab Iraagi rindelinnast põgenevaid inimesi ({{commentsTotal}})

Sunniitlik äärmusrühmitus ISIS tulistab Iraagi vägede piiramisrõngas olevast Fallujah´ linnast põgenevaid tsiviilisikuid, teatas pühapäeval Norra Põgenikenõukogu (NRC).

"Meiega ühenduses olnud elanikud ja perekonnad kirjeldavad, et pühasõdalaste rühmitused on sihtmärgiks võtnud üle Eufrati jõe põgenevad tsiviilisikud," vahendas BNS NRC teadaannet.

NRC haldab põgenikelaagreid Amriyat al-Fallujah´ linnas, kuhu sõjapiirkondade elanikud jõuda üritavad.

"Tapetud on mitmeid jõge ületada püüdnud tsiviilisikuid, täpne arv on teadmata," edastas NRC.

"Pealtnägijad on tunnistanud, et tsiviilisikuid ähvardatakse ja sunnitakse vägivallaga linna jääma," ütles NRC kohalik eestkõneleja Nasr Muflahi.

ÜRO põgenikeagentuuri (UNHCR) informatsiooni kohaselt kasutavad meeleheitel inimesed jõe ületamiseks kõikvõimalikke vahendeid alates riidekappidest ja lõpetades plastnõudega.

Iraagi väed on saavutanud kontrolli äärmusrühmituse ISIS käes oleva Fallujah' linna lõunaosa üle, teatas pühapäeval kindralleitnant Abdel Wahab al-Saadi.

Saadi sõnul on tema väed kindlustanud USA juhitava koalitsiooni õhurünnakute toel Fallujah' valdavalt põllumajandusliku lõunapoolse eeslinna Naymiyah'.

Iraagi väed alustasid 22.-23. mail pealetungi 50 kilomeetrit pealinnast Bagdadist läänes asuvale Fallujah'le, mis on alates 2014. aasta jaanuarist ISIS-e valduses. Tegemist on viimase ISIS-e käes oleva Lääne-Iraagi suurlinnaga.

Iraagi terroritõrjeüksused on üritanud viimase nädala jooksul õhurünnakute toetusel kesklinna jõuda, ent neid on aeglustanud tugev vastupanu ning mure hinnanguliselt 50 000 linna jäänud elaniku pärast. Kuuldavasti on ISIS ühtlasi asunud paaniliselt otsima spioone oma ridades ning hukatud on mitmeid kahtluse alla sattunud pühasõdalasi ja tsiviilisikuid. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics