Austraalias nõudsid äärmuslikud ilmaolud kolm inimelu ({{commentsTotal}})

Austraalia ida-osas möllav torm meelitab randa adrenaliinilembeid sportlasi - ujujaid ja surfareid. Autor: David Gray/Reuters/Scanpix

Austraalia idarannikut räsisid nädalavahetusel äärmuslikud ilmaolud, tugevates tormituultes ja nende kaasnenud üleujutustes ning kõrgetes lainetes on hukkunud kolm inimest, mõned on teadmata kadunud, teatas politsei esmaspäeval.

Tormid tõid kaasa üleujutused Uus-Lõuna-Walesi osariigis ning mäslev meri põhjustas mitmel pool rannikuerosiooni. Ühel juhul pühkis meri minema rannaäärse elamu ujumisbasseini.

"Sedavõrd raevukaks kujunenud torm võttis meie seast elusid," ütles Uus-Lõuna-Walesi osariigi peaminister Mike Baird, hoiatades, et olukord on jätkuvalt ohtlik.

"See on põhjustanud kogu ranniku ulatuses tapatalguid. On selge, et selle tormi raev oli selline, et kahju, mille see kogu ranniku ulatuses tekitas, on raske uskuda," lausus ta.

Meteoroloogiameti teatel tekitas äärmuslikud ilmaolud vihma, tuule ja lainetegevuse kombinatsioon.

Üht osa Uus-Lõuna-Walesi osariigi pealinnast Sydneyst tabas viimase 30 aasta rängim üleujutus. Linna ilmajaama teatel sadas nädalavahetusel maha 226 millimeetrit vihma, mis on kaugelt rohkem juunikuu keskmisest 131,9 millimeetrit.

Ilmajaama teatel registreeriti Sydney sadamas tuulte kiiruseks 115 kilomeetrit tunnis (31,9 meetrit sekundis).

Politsei sõnul tõid tuukrid Sydney edelapoolses eeslinnas Leppingtonis ja Sydneyst 100 kilomeetrit lõunas Borwalis tulvavetes minema pühitud autodest välja kaks surnukeha.

Võimude sõnul leiti kolmanda mehe surnukeha Canberra lähistel üleujutatud silla lähistelt.

Torm liikus Queenslandi osariigist lõunasse läbi Uus-Lõuna-Walesi Tasmaaniasse, kus politsei andmeil on jäänud kadunuks kaks inimest. 

Toimetaja: Greete Palmiste

Allikas: BNSKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.