Austraalias nõudsid äärmuslikud ilmaolud kolm inimelu ({{commentsTotal}})

Austraalia ida-osas möllav torm meelitab randa adrenaliinilembeid sportlasi - ujujaid ja surfareid.
Austraalia ida-osas möllav torm meelitab randa adrenaliinilembeid sportlasi - ujujaid ja surfareid. Autor/allikas: David Gray/Reuters/Scanpix

Austraalia idarannikut räsisid nädalavahetusel äärmuslikud ilmaolud, tugevates tormituultes ja nende kaasnenud üleujutustes ning kõrgetes lainetes on hukkunud kolm inimest, mõned on teadmata kadunud, teatas politsei esmaspäeval.

Tormid tõid kaasa üleujutused Uus-Lõuna-Walesi osariigis ning mäslev meri põhjustas mitmel pool rannikuerosiooni. Ühel juhul pühkis meri minema rannaäärse elamu ujumisbasseini.

"Sedavõrd raevukaks kujunenud torm võttis meie seast elusid," ütles Uus-Lõuna-Walesi osariigi peaminister Mike Baird, hoiatades, et olukord on jätkuvalt ohtlik.

"See on põhjustanud kogu ranniku ulatuses tapatalguid. On selge, et selle tormi raev oli selline, et kahju, mille see kogu ranniku ulatuses tekitas, on raske uskuda," lausus ta.

Meteoroloogiameti teatel tekitas äärmuslikud ilmaolud vihma, tuule ja lainetegevuse kombinatsioon.

Üht osa Uus-Lõuna-Walesi osariigi pealinnast Sydneyst tabas viimase 30 aasta rängim üleujutus. Linna ilmajaama teatel sadas nädalavahetusel maha 226 millimeetrit vihma, mis on kaugelt rohkem juunikuu keskmisest 131,9 millimeetrit.

Ilmajaama teatel registreeriti Sydney sadamas tuulte kiiruseks 115 kilomeetrit tunnis (31,9 meetrit sekundis).

Politsei sõnul tõid tuukrid Sydney edelapoolses eeslinnas Leppingtonis ja Sydneyst 100 kilomeetrit lõunas Borwalis tulvavetes minema pühitud autodest välja kaks surnukeha.

Võimude sõnul leiti kolmanda mehe surnukeha Canberra lähistel üleujutatud silla lähistelt.

Torm liikus Queenslandi osariigist lõunasse läbi Uus-Lõuna-Walesi Tasmaaniasse, kus politsei andmeil on jäänud kadunuks kaks inimest. 

Toimetaja: Greete Palmiste

Allikas: BNSOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema