Nordeconi juht: riik võiks luua võimalused, et erafirmad üüriturule investeeriksid ({{commentsTotal}})

Kinnisvara. Autor: Postimees/Scanpix

Ehitusettevõtte Nordecon juht Jaano Vink leiab, et riik või kohalikud omavalitsused ei peaks üürikorterite ehitamist plaanima ning pigem looma võimalused ja mehhanismid, kuidas suunata eraettevõtteid üüriturgu investeerima.

"Praegu jääb vägisi mulje, et pigem tahetakse jälle tegeleda betooniga ja öelda, kuidas ja mida teha. Selle asemel, et keskenduda õigusruumile ja hoobadele, võetkase jälle lihtsam tee ja hakatakse tegelema eraettevõtluse pärusmaaga, mida riik pehmelt öeldes pentsikult on suutnud teha teede hooldamises, kus me konkureerime riigiettevõttega," ütles Vink usutluses Eesti Päevalehele.

"Üritatakse lennata, riigikapitalismi ajada. Eriti Juhan Partsi ajal, rääkigu ta mida tahes, riigikapitalismi ideoloogia on hiilinud väga sügavale meie majandusruumi," märkis Vink ja lisas, et see ei ole selgelt hea.

Tema sõnul võiks üürituruga tegeleda eraettevõtlus ja riikvõiks pigem mõelda, kuidas jääda nende liistude juurde, kus ta mõistlikult ikka suudab hakkama saada.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.