Nordeconi juht: riik võiks luua võimalused, et erafirmad üüriturule investeeriksid ({{commentsTotal}})

Kinnisvara.
Kinnisvara. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Ehitusettevõtte Nordecon juht Jaano Vink leiab, et riik või kohalikud omavalitsused ei peaks üürikorterite ehitamist plaanima ning pigem looma võimalused ja mehhanismid, kuidas suunata eraettevõtteid üüriturgu investeerima.

"Praegu jääb vägisi mulje, et pigem tahetakse jälle tegeleda betooniga ja öelda, kuidas ja mida teha. Selle asemel, et keskenduda õigusruumile ja hoobadele, võetkase jälle lihtsam tee ja hakatakse tegelema eraettevõtluse pärusmaaga, mida riik pehmelt öeldes pentsikult on suutnud teha teede hooldamises, kus me konkureerime riigiettevõttega," ütles Vink usutluses Eesti Päevalehele.

"Üritatakse lennata, riigikapitalismi ajada. Eriti Juhan Partsi ajal, rääkigu ta mida tahes, riigikapitalismi ideoloogia on hiilinud väga sügavale meie majandusruumi," märkis Vink ja lisas, et see ei ole selgelt hea.

Tema sõnul võiks üürituruga tegeleda eraettevõtlus ja riikvõiks pigem mõelda, kuidas jääda nende liistude juurde, kus ta mõistlikult ikka suudab hakkama saada.

Toimetaja: Marek KuulKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics