Nõlvak kaalus vaid paar aastat tagasi Bahama-ettevõtte elluäratamist ({{commentsTotal}})

Rainer Nõlvak
Rainer Nõlvak Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Ettevõtja Rainer Nõlvak, kes on varasemalt vaid tunnistanud koostööd advokaadibürooga Mossack Fonseca 1990. aastatel, uuris vaid kaks aastat tagasi võimalusi oma offshore-ettevõtte taaselustamiseks.

Nõlvak kirjutas 2014. aasta märtsis Mossack Fonseca esindajale ning teatas, et kaalub Bahamal registreeritud ettevõtte Ivonshire Properties taaskäivitamist. Ta tundis huvi, millistel tingimustel seda teha saaks ning kui palju see maksma läheks.

Ivonshire Properties on sama ettevõte, mis tuli "Panama paberitest" välja umbes kuu aega tagasi. Nõlvak selgitas siis, et vajas ettevõtet 90ndatel.

"1990. aastate lõpul oli olukord teistsugune, siis oli igal normaalsel ärimehel vähemalt paar offshore'i. Selge, et see tava on muutunud," kommenteeris ta maikuus "Aktuaalse kaamera" stuudios.

Eile kinnitas Nõlvak ERR-ile, et kaalus tõepoolest Ivonshire Propertiesi taaselustamist, kuid asja sellest ei saanud.

"Tegemist oli ühe kinnisvaraprojektiga. See ei olnud Eestis ja seetõttu tuli [Ivonshire Properties]tuli korraks kõne alla," selgitas ta.

"Mis puutub optimeerimisse, siis ma võin kinnitada, et selle ettevõtte kohta küsimuste esitamine ei olnud küll kuidagi maksude optimeerimisega seotud," ütles Nõlvak.

Ta lisas, et tegu ei olnud Euroopa kinnisvaraprojektiga. Nõlvak toonitas, et välisriigi advokaadibürooga asjaajamine ei võrdu seaduserikkumise või maksudest kõrvalehoidmisega.

"Ma olen nõus - Mossack Fonseca klientide hulgas oli terve hulk kurikaelu, kes tegid asju, millega ma ei saa kuidagi nõus olla. Lihtsalt [Mossack Fonsecaga] ma olin enne suhelnud. Ma võin ju tõepoolest kasutada ka mõnda teist [bürood], kui tundub, et selle kasutamine on halb. Aga näiteks Hiinas ettevõtet teha ilma, et ma kasutaksin mõnda rahvusvahelist bürood, on täiesti mõeldamatu," rääkis ta.

"Mul oli nende inimestega ju kontakt. Iseenesest see büroo oli väga meeldiv. Kui te suhtlete juristiga, siis tõenäoliselt te ei mõtle sellele, et see jurist võis kohtus mõnda mõrvarit kaitsta," märkis Nõlvak.

Ta lisas, et sattus ilmselt "Panama paberitesse" seetõttu, et on asju ajanud enda nimelt täiesti avalikult.

"Ma võin ausalt öelda, et olen teistele büroodele ka kirjutanud. Lihtsalt nende andmed ei ole avalikuks tulnud. Ma olen juristidega ajanud ka muid asju, mõned neist isegi intiimsemad. Kui need asjad ka kuskil avalikuks tulevad, siis ega see just väga meeldiv ei ole, kui peab hakkama oma isiklikku elu kommenteerima."Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema