Nõlvak kaalus vaid paar aastat tagasi Bahama-ettevõtte elluäratamist ({{commentsTotal}})

Rainer Nõlvak Autor: Postimees/Scanpix

Ettevõtja Rainer Nõlvak, kes on varasemalt vaid tunnistanud koostööd advokaadibürooga Mossack Fonseca 1990. aastatel, uuris vaid kaks aastat tagasi võimalusi oma offshore-ettevõtte taaselustamiseks.

Nõlvak kirjutas 2014. aasta märtsis Mossack Fonseca esindajale ning teatas, et kaalub Bahamal registreeritud ettevõtte Ivonshire Properties taaskäivitamist. Ta tundis huvi, millistel tingimustel seda teha saaks ning kui palju see maksma läheks.

Ivonshire Properties on sama ettevõte, mis tuli "Panama paberitest" välja umbes kuu aega tagasi. Nõlvak selgitas siis, et vajas ettevõtet 90ndatel.

"1990. aastate lõpul oli olukord teistsugune, siis oli igal normaalsel ärimehel vähemalt paar offshore'i. Selge, et see tava on muutunud," kommenteeris ta maikuus "Aktuaalse kaamera" stuudios.

Eile kinnitas Nõlvak ERR-ile, et kaalus tõepoolest Ivonshire Propertiesi taaselustamist, kuid asja sellest ei saanud.

"Tegemist oli ühe kinnisvaraprojektiga. See ei olnud Eestis ja seetõttu tuli [Ivonshire Properties]tuli korraks kõne alla," selgitas ta.

"Mis puutub optimeerimisse, siis ma võin kinnitada, et selle ettevõtte kohta küsimuste esitamine ei olnud küll kuidagi maksude optimeerimisega seotud," ütles Nõlvak.

Ta lisas, et tegu ei olnud Euroopa kinnisvaraprojektiga. Nõlvak toonitas, et välisriigi advokaadibürooga asjaajamine ei võrdu seaduserikkumise või maksudest kõrvalehoidmisega.

"Ma olen nõus - Mossack Fonseca klientide hulgas oli terve hulk kurikaelu, kes tegid asju, millega ma ei saa kuidagi nõus olla. Lihtsalt [Mossack Fonsecaga] ma olin enne suhelnud. Ma võin ju tõepoolest kasutada ka mõnda teist [bürood], kui tundub, et selle kasutamine on halb. Aga näiteks Hiinas ettevõtet teha ilma, et ma kasutaksin mõnda rahvusvahelist bürood, on täiesti mõeldamatu," rääkis ta.

"Mul oli nende inimestega ju kontakt. Iseenesest see büroo oli väga meeldiv. Kui te suhtlete juristiga, siis tõenäoliselt te ei mõtle sellele, et see jurist võis kohtus mõnda mõrvarit kaitsta," märkis Nõlvak.

Ta lisas, et sattus ilmselt "Panama paberitesse" seetõttu, et on asju ajanud enda nimelt täiesti avalikult.

"Ma võin ausalt öelda, et olen teistele büroodele ka kirjutanud. Lihtsalt nende andmed ei ole avalikuks tulnud. Ma olen juristidega ajanud ka muid asju, mõned neist isegi intiimsemad. Kui need asjad ka kuskil avalikuks tulevad, siis ega see just väga meeldiv ei ole, kui peab hakkama oma isiklikku elu kommenteerima."Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.