SEB annab Kredexi käendusega energiatõhustamise kodulaenu ({{commentsTotal}})

Päikesepaneelid. Autor: AFP/Scanpix

SEB hakkab väljastama kodulaenu klientidele, kes laenavad energiatõhusa eluaseme ostmiseks, ehitamiseks või oma praeguse kodu energiatõhusamaks renoveerimiseks ja kasutavad selleks Kredexi käendust.

Kredexi käenduse eelduseks on see, et ostetav korter või elamu vastab kodulaenu taotlemisel vähemalt energiamärgise klassile C ning kodu renoveerimisel või ehitamisel on tingimuseks, et see vastab valmides samuti vähemalt C-klassi tasemele, teatas SEB ERR.ee-le.

Energiamärgise klassi tuleb tõendada kehtiva energiamärgisega, uue elamu ehitamisel või renoveerimisel energiatõhususe arvutusega ehitusprojektis, mis on välja antud kvalifitseeritud eksperdi poolt.

Kredexi käendusega on võimalik kodulaenu taotleda 10-protsendilise omafinantseeringuga. Energiatõhususe parandamiseks suunatud käenduse suurus võib olla kuni 24 protsenti laenu tagatise väärtusest, kuid mitte rohkem kui 50 000 eurot.

Kredexi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juhi Triin Reinsalu sõnul on tegemist esimese finantsteenusega Eestis, mille eesmärk on soodustada energiatõhusa kinnisvara soetamist ja loomist.

Kredexi käendusega kodulaenu saab taotleda kõikides SEB kontorites, kodulehel või internetipangas.

Toimetaja: Marek Kuul{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised