SEB annab Kredexi käendusega energiatõhustamise kodulaenu ({{commentsTotal}})

Päikesepaneelid.
Päikesepaneelid. Autor/allikas: AFP/Scanpix

SEB hakkab väljastama kodulaenu klientidele, kes laenavad energiatõhusa eluaseme ostmiseks, ehitamiseks või oma praeguse kodu energiatõhusamaks renoveerimiseks ja kasutavad selleks Kredexi käendust.

Kredexi käenduse eelduseks on see, et ostetav korter või elamu vastab kodulaenu taotlemisel vähemalt energiamärgise klassile C ning kodu renoveerimisel või ehitamisel on tingimuseks, et see vastab valmides samuti vähemalt C-klassi tasemele, teatas SEB ERR.ee-le.

Energiamärgise klassi tuleb tõendada kehtiva energiamärgisega, uue elamu ehitamisel või renoveerimisel energiatõhususe arvutusega ehitusprojektis, mis on välja antud kvalifitseeritud eksperdi poolt.

Kredexi käendusega on võimalik kodulaenu taotleda 10-protsendilise omafinantseeringuga. Energiatõhususe parandamiseks suunatud käenduse suurus võib olla kuni 24 protsenti laenu tagatise väärtusest, kuid mitte rohkem kui 50 000 eurot.

Kredexi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juhi Triin Reinsalu sõnul on tegemist esimese finantsteenusega Eestis, mille eesmärk on soodustada energiatõhusa kinnisvara soetamist ja loomist.

Kredexi käendusega kodulaenu saab taotleda kõikides SEB kontorites, kodulehel või internetipangas.

Toimetaja: Marek Kuulproovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics