Bigbanki kasum kasvas esimeses kvartalis 2,5 korda ({{commentsTotal}})

Bigbank Autor: PM/Scanpix

Bigbank AS-i puhaskasum kasvas tänavu esimeses kvartalis ligi kaks ja pool korda 3,2 miljoni euroni ning bilansimaht moodustas 356,9 miljonit eurot.

Bigbanki laenuportfell suurenes tänavu esimeses kvartalis nelja miljoni euro ehk 1,3 protsendi võrra ning kasv oli taas suurim Leedu filiaalis.

Bigbanki juhatuse esimees Kaido Saar ütles, et Leedu osakaalu suurenemist laenuportfellis saab selgitada Baltimaade väikseima keskmise palgaga.

"Leedu majanduskeskkonna ja 750 euro piirimail oleva keskmise palga kasvupotentsiaal on kindlasti suurem kui Eestis ja Lätis, sest sealset jõulisemat arengut soosivad nii rahvaarv kui turu mitmekesisus,“ märkis Saar.

Tema sõnul on pank esimese kvartali tulemustega rahul ning need vastavad kõikide turgude võimalustele ja oludele.

Võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga suurenes selle aasta samal perioodil intressitulu 8,9 protsenti, kasvades 15,9 miljonilt eurolt 17,3 miljoni euroni ning intressikulud vähenesid 11 protsenti, langedes 1,7 miljoni euro pealt 1,6 miljoni euroni.

Esimese kvartali lõpuks oli kontsernil kokku 161 000 laenulepingut, neist Eestis 37 000, Lätis 70 000, Leedus 28 000, Soomes 11 000, Hispaanias 9000 ning Rootsis 6000.

Bigbanki kasum enne allahindlusi oli tänavu esimeses kvartalis 10 miljonit eurot, võrreldes eelmise aasta sama perioodi 8,6 miljoni euroga ehk 16,3 protsenti enam kui mullu ning puhaskasum kasvas 145 protsendi võrra ehk 1,3 miljonilt 3,2 miljoni euroni.

Bigbank annab tööd 407 inimesele, neist 193 Eestis, 78 Lätis, 64 Leedus, 31 Soomes, 25 Hispaanias ja 16 Rootsis.

Toimetaja: Marek KuulMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.