Bigbanki kasum kasvas esimeses kvartalis 2,5 korda ({{commentsTotal}})

Bigbank
Bigbank Autor/allikas: PM/Scanpix

Bigbank AS-i puhaskasum kasvas tänavu esimeses kvartalis ligi kaks ja pool korda 3,2 miljoni euroni ning bilansimaht moodustas 356,9 miljonit eurot.

Bigbanki laenuportfell suurenes tänavu esimeses kvartalis nelja miljoni euro ehk 1,3 protsendi võrra ning kasv oli taas suurim Leedu filiaalis.

Bigbanki juhatuse esimees Kaido Saar ütles, et Leedu osakaalu suurenemist laenuportfellis saab selgitada Baltimaade väikseima keskmise palgaga.

"Leedu majanduskeskkonna ja 750 euro piirimail oleva keskmise palga kasvupotentsiaal on kindlasti suurem kui Eestis ja Lätis, sest sealset jõulisemat arengut soosivad nii rahvaarv kui turu mitmekesisus,“ märkis Saar.

Tema sõnul on pank esimese kvartali tulemustega rahul ning need vastavad kõikide turgude võimalustele ja oludele.

Võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga suurenes selle aasta samal perioodil intressitulu 8,9 protsenti, kasvades 15,9 miljonilt eurolt 17,3 miljoni euroni ning intressikulud vähenesid 11 protsenti, langedes 1,7 miljoni euro pealt 1,6 miljoni euroni.

Esimese kvartali lõpuks oli kontsernil kokku 161 000 laenulepingut, neist Eestis 37 000, Lätis 70 000, Leedus 28 000, Soomes 11 000, Hispaanias 9000 ning Rootsis 6000.

Bigbanki kasum enne allahindlusi oli tänavu esimeses kvartalis 10 miljonit eurot, võrreldes eelmise aasta sama perioodi 8,6 miljoni euroga ehk 16,3 protsenti enam kui mullu ning puhaskasum kasvas 145 protsendi võrra ehk 1,3 miljonilt 3,2 miljoni euroni.

Bigbank annab tööd 407 inimesele, neist 193 Eestis, 78 Lätis, 64 Leedus, 31 Soomes, 25 Hispaanias ja 16 Rootsis.

Toimetaja: Marek KuulKaablid.

Euroopa ja USA suurfirmad teatavad levivast lunavararünnakust

RIA andmetel pole rünnak Eestisse jõudnud

proovisproovis

Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval kuni tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics