Kolleegiga raadiojaama pärast rüselenud politseiniku süüasi läheb uueks arutamiseks ({{commentsTotal}})

Politseiauto, foto on illustreeriv Autor: Postimees/Scanpix

Riigikohus saatis Tallinna ringkonnakohtusse uueks arutamiseks süüasja, milles politseinikku süüdistatakse oma kolleegiga patrullautos raadiojaamavaliku tõttu puhkenud rüseluses.

Riigikohus tuvastas, et ringkonnakohus jättis kaitsja ja süüdistatava nõuetekohaselt teavitamata apellatsiooni esitamisest ning ei andnud neile võimalust suulise menetluse taotlemiseks.

Kuna tegemist oli menetlusõiguse rikkumisega, siis saatis riigikohus asja ringkonnakohtule uueks arutamiseks teises kohtukoosseisus.

Põhja ringkonnaprokuratuur saatis Põhja prefektuuri kriminaalbüroo narko- ja organiseeritud kuritegude talituse eriasjade uurija Ulvari eelmisel aastal kohtu ette süüdistatades teda kolleegi kehalises väärkohtlemises.

Süüdistuse järgi kasutas Ulvar mullu 17. märtsil Põhja-Tallinnas Kopli ja Marati tänava piirkonnas patrullautos oma kolleegi suhtes vägivalda ja tekitas talle füüsilist valu.
Süüdistuse järgi puhkes kolleegide vahel tüli autos mängiva raadiojaama valiku üle.

Kõrvalistmel olnud Ulvar haaras juhiistmel istuval kolleegil vasaku käega peast ning surus tema pead enda ja sõiduki keskkonsooli poole ning üritas teda kaks korda rusikaga lüüa.

Rüseluse käigus tekitas Ulvar kolleegile nahamarrastused laubal, kaelal ja kõrvalestal ning tõmbas ära kaelal olnud sünnimärgi, põhjustades kolleegile füüsilist valu, märkis süüdistuses.

Harju maakohus mõistis mullu 9. detsembril Ulvari õigeks, kuna leidis, et kuigi füüsiline konflikt meeste vahel oli, pole tõendeid selle kohta, kui tugevasse haardesse süüdistatav kannatanu peast haarates võttis ning seega ei ole võimalik tõsikindlalt väita, et selline tegevus põhjustas valu.

Maakohtu arvates oli Ulvari eesmärk teha kolleegile "hambapuuri", mis tähendab, et rusikas kätt liigutatakse teise põse peal, kuid see jäi tegemata, sest kannatanu jõudis käe põse ette panna.

Samuti polnud kohtu hinnangul tõendatud, et kannatanu otsaette, kõrva taha ja kaelale tekitas kriimustusi Ulvar, vaid kannatanu võis end ise rüseluse käigus kriimistada ning sünnimärgi osas juhtus see kogemata.

Prokurör Alar Lehesmets vaidlustas maakohtu otsuse ringkonnakohtus, kus maakohtu otsus tühistati ja Ulvar tunnistati süüdi kehalises väärkohtlemises. Ringkonnakohus mõistis politseinikule rahalise karistuse 7800 eurot.

Karistuse mõistmisel juhtis ringkonnakohus tähelepanu ka sellele, et pärast rüselust juba politseijaoskonnas karjus Ulvar kolleegi peale ja viskas teda saapaga.

Ulvari kaitsja Jaanus Tehver vaidlustas ringkonnakohtu otsuse riigikohtus ja saavutas seal süüdimõistva otsuse tühistamise ja süüasja uue arutamise ringkonnnakohtus.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.