Kolleegiga raadiojaama pärast rüselenud politseiniku süüasi läheb uueks arutamiseks ({{commentsTotal}})

Politseiauto, foto on illustreeriv
Politseiauto, foto on illustreeriv Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Riigikohus saatis Tallinna ringkonnakohtusse uueks arutamiseks süüasja, milles politseinikku süüdistatakse oma kolleegiga patrullautos raadiojaamavaliku tõttu puhkenud rüseluses.

Riigikohus tuvastas, et ringkonnakohus jättis kaitsja ja süüdistatava nõuetekohaselt teavitamata apellatsiooni esitamisest ning ei andnud neile võimalust suulise menetluse taotlemiseks.

Kuna tegemist oli menetlusõiguse rikkumisega, siis saatis riigikohus asja ringkonnakohtule uueks arutamiseks teises kohtukoosseisus.

Põhja ringkonnaprokuratuur saatis Põhja prefektuuri kriminaalbüroo narko- ja organiseeritud kuritegude talituse eriasjade uurija Ulvari eelmisel aastal kohtu ette süüdistatades teda kolleegi kehalises väärkohtlemises.

Süüdistuse järgi kasutas Ulvar mullu 17. märtsil Põhja-Tallinnas Kopli ja Marati tänava piirkonnas patrullautos oma kolleegi suhtes vägivalda ja tekitas talle füüsilist valu.
Süüdistuse järgi puhkes kolleegide vahel tüli autos mängiva raadiojaama valiku üle.

Kõrvalistmel olnud Ulvar haaras juhiistmel istuval kolleegil vasaku käega peast ning surus tema pead enda ja sõiduki keskkonsooli poole ning üritas teda kaks korda rusikaga lüüa.

Rüseluse käigus tekitas Ulvar kolleegile nahamarrastused laubal, kaelal ja kõrvalestal ning tõmbas ära kaelal olnud sünnimärgi, põhjustades kolleegile füüsilist valu, märkis süüdistuses.

Harju maakohus mõistis mullu 9. detsembril Ulvari õigeks, kuna leidis, et kuigi füüsiline konflikt meeste vahel oli, pole tõendeid selle kohta, kui tugevasse haardesse süüdistatav kannatanu peast haarates võttis ning seega ei ole võimalik tõsikindlalt väita, et selline tegevus põhjustas valu.

Maakohtu arvates oli Ulvari eesmärk teha kolleegile "hambapuuri", mis tähendab, et rusikas kätt liigutatakse teise põse peal, kuid see jäi tegemata, sest kannatanu jõudis käe põse ette panna.

Samuti polnud kohtu hinnangul tõendatud, et kannatanu otsaette, kõrva taha ja kaelale tekitas kriimustusi Ulvar, vaid kannatanu võis end ise rüseluse käigus kriimistada ning sünnimärgi osas juhtus see kogemata.

Prokurör Alar Lehesmets vaidlustas maakohtu otsuse ringkonnakohtus, kus maakohtu otsus tühistati ja Ulvar tunnistati süüdi kehalises väärkohtlemises. Ringkonnakohus mõistis politseinikule rahalise karistuse 7800 eurot.

Karistuse mõistmisel juhtis ringkonnakohus tähelepanu ka sellele, et pärast rüselust juba politseijaoskonnas karjus Ulvar kolleegi peale ja viskas teda saapaga.

Ulvari kaitsja Jaanus Tehver vaidlustas ringkonnakohtu otsuse riigikohtus ja saavutas seal süüdimõistva otsuse tühistamise ja süüasja uue arutamise ringkonnnakohtus.

Toimetaja: Marek KuulKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics