Soini: Venemaa ja lääne pingete leevendumist pole lähitulevikus oodata ({{commentsTotal}})

Põlissoomlaste juht Timo Soini. Autor: Reuters/Scanpix

Venemaa ja lääneriikide suhteid pinges hoidvad küsimused nagu Ukraina olukord või Süüria sõda ilmselt lähitulevikus ei lahene, ütles Soome välisminister Timo Soini teisipäeval, kommenteerides rahvusvahelist olukorda pärast kohtumist oma Vene kolleegi Sergei Lavroviga Moskvas.

"Usun, et soovime elada Euroopas rahus, teha äri, elada normaalset elu," ütles Soini, lisades, et lähitulevikus seda ilmselt näha ei ole.

Rahvusvahelist poliitilist olukorda muudab keerulisemaks ka lähenevad USA presidendivalimised, kuna pole teada, kas võitjaks tuleb.

"Tundub selliselt, et midagi ootamatut ei ole juhtumas ei Ukrainas ega Süürias. Sestap on olukord keeruline," sõnas Soome välisminister.

Soini ütles, et tema visiit Moskvasse oli positiivne ning ta kohtus lisaks Lavrovile ka opositsiooni esindajate ja Venemaa politiika asjatundjatega. Soini jätkab visiiti kohtumistega valitsusväliste organisatsioonide esindajatega.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.