Noorkõiv: haldusreform on raam, seadus tuleb alles sisustada ({{commentsTotal}})

Rivo Noorkõiv Autor: Postimees/Scanpix

Riigikogus vastu võetud haldusreformi seadust kommenteerinud ühinemiskonsultant Rivo Noorkõiv leiab, et eelolevaks sügiseks peab valitsus tooma lauale paketi, mis reformile tõelise sisu annab.

"Eelnõu on raam ja raami sisse tuleb ehitada tõsiseid täpsustusi. Oluline on see, mis saavad olema omavalitsuste ülesanded ja rahastamine. Sügiseks peab olema rida pakette, mis tuleb alles läbi rääkida: omavalitsusliitude teema, koostöö teema, kuidas toimub regionaalne juhtimine ehk tänased maavalitsused," rääkis Noorkõiv intervjuus Vikerraadiole.

Küsimusele, miks praegu n-ö poolik lahendus heaks kiideti, vastas Noorkõiv, et aeg ehk 2017. aasta korralised valimised surub peale. "Ajagraafik on tihe ja kõiki asju pole jõutud valmis."

Positiivse poole pealt märkis Noorkõiv, et ilmselt ei ole enam väga palju neid inimesi, kes ütleks, et haldusreformi pole vaja. Tänane seis on selline, et umbes 80 omavalitsust 213-st peavad ühinemis- või liitumisläbirääkimisi.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: Vikerraadio, "Uudis+"Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.