Audiogalerii 7. juunil: Luige kandidatuurist, töisest päevast riigikogust ja une mõõtmisest ({{commentsTotal}})

ERR.ee kokkuvõte 7. juuni sündmustest, mis on uudispäeva kujundanud.

Jüri Luik on kandidaat NATO asepeasekretäri kohale

Politico.eu vanemkorrespondent Ryan Heath nimetas esmaspäeva õhtul otseülekandes NATO peasekretäri Jens Stoltenbergi küsitledes võimaliku uue NATO asepeasekretärina suursaadik Jüri Luike.

Jüri Luik kinnitas ERR-ile, et tema on üks kandidaat NATO asepeasekretäri kohale.

Praegu Kaitseuuringute Keskust juhtiva Luige sõnul peaks uus asepeasekretär selguma lähema kuu aja jooksul.

Haldusreform võeti riigikogus seadusena vastu

Riigikogu võttis vastu kolm olulist seadust. Esiteks haldusreformi, teiseks erakoolide seaduse, mis seob erakoolide rahastamise omavalitsustele vabatahtlikuks. Ning kolmandaks, seadusemuudatuse, mis võimaldab riigikogu liikmetel kuuluda ka kohaliku omavalitsuse volikogusse.

Multimeedialugu: kuidas mõõta une tervist?

Küsimusele, miks me und näeme, põiklevad arstid ja psühholoogid vastamast - selget ja teaduslikult kinnitatud vastust lihtsalt ei ole. Kui aga unenäod painavaks muutuvad, on võimalik abi saada küll.

ERR.ee käis Unimed unekeskuses ja sai lähedalt näha, kuidas meie magavasse pähe vaadatakse ja mis seal paistab?

Täpsemalt loe ERR-i multimeediatoimetuse koostatud lugu ERR-i uudisteportaalist.

Ansip teist korda Euroopa volinikuks saada ei taha

Euroopa Komisjoni digitaalse ühisturu volinik Andrus Ansip ütles, et käesolev ametiaeg volinikuna jääb tema jaoks viimaseks."Minu puhul on see selge, et minu jaoks on see esimene ja viimane kord selles ametis. Mina rohkemale ei pretendeeri," ütles Ansip Vikerraadio saates "Reporteritund".

"Eks iga ole ka juba selline, et ega mul väga palju ei ole mõistlik nõuda igasuguseid ameteid või ka unistada kõikvõimalikest ametitest, " lisas ta.

Küsimusele, kellena Ansip end voliniku ametiaja lõppedes kolme aasta pärast näeb, vastas ta, et ta on alles poolteist aastat ametis olnud.

Solvak: valijameeste uuring peegeldab nende meelsust, mitte hääletustulemust

Postimehe telefoniuuringu põhjal ei saa ennustada, milline võiks olla valijameeste kogu hääletustulemus, kuid valijameeste meelsust kandidaatide suhtes näitab uuring kindlasti, kommenteeris Tartu Ülikooli poliitikauuringute instituudi vanemteadur Mihkel Solvak.

Näiteks saab Solvaki sõnul välja tuua, et valim on osaliselt isetekkeline ehk igas etapis osaleb teatud mittejuhuslik alamosa valijameestest.

Esimeses etapis ei saadud kõiki kätte, teises etapis ei soovinud neist, kes kätte saadi, teatud osa oma eelistusi öelda. Kuna mõlemas etapis jäi eeldatavasti kõrvale mittejuhuslik seltskond, kel on spetsiifilised kandidaadieelistused, tekibki probleem valimistulemuste ennustamisel.

Samuti hakkab tulemuste ja tegelikkuse kõrvutamisel rolli mängima see, keda eelistatakse uuringus osalemise hetkel ja kelle poolt antakse hääl tegelikul hääletamise hetkel.

"Valimisteni on veel pikk aeg, viimastel nädalatel on valijate pilt üha kirjumaks läinud - pikka perspektiivi oleks sellistes tingimustes riskante kirjeldada," rõhutas Solvak.

Toimetaja: Allan Rajavee, Siim LõviFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.