Indrek Kiisler: palun rahu, praegu pole 1939. aasta ({{commentsTotal}})

Praegune pulbitsev julgeolekupoliitikauudiste aeg on lausa täpne peegeldus ajast kaks aastat tagasi, ajast, kui tehti ettevalmistusi NATO tippkohtumiseks Walesis. Raporteeriti üha uutest toetusavaldustest Balti riikidele, kohale lendas Barack Obama isiklikult... kuid põhisõnum tuli toona Riiast. Angela Merkel ütles lihtsalt ja lakooniliselt, et alalisi liitlaste baase Balti riikidesse ei tule.

Ega tulnudki.

2016. aasta kevadel saame me järjest teateid, kuidas roteeruvaid üksusi saadavad siia üha uued liitlasriigid – nädala alguses Prantsusmaa, eelmisel nädalal Visegradi riigid.

Kuid kuidas on alaliste  baasidega? Ilmselt kuuleme selle kohta taas proua Merkeli tasemel poliitikult, kes ütleb meile välja mõru tõe.

Kas me peaksime muretsema mõru maitse pärast oma suus? Ma arvan, et mitte. Selge signaal paljudelt liitlastelt on Moskvale juba kohale jõudnud: Balti riike ära ei anta. Jõud on aga nähtus, mis Venemaale mõjub. Moskva ähvardused on lihtsalt osa poliitilisest retoorikast.

Siitkaudu jõuan ma meie – eestlasteni. Olgem ise ka rahulikumad.

No ei ole praegu 1939. aasta. Me ei ole uppumas ja pole ka otsest sõjaohtu. Isegi Venemaa poolt mitte.

Ja ajakirjanikuna palun ka kaitsejõude – ärge üritage teha igast NATO õppusest, laevavisiidist või muust sellisest suursündmust. Tehke lihtsalt oma igapäevast tööd. Me vajame tunnet, et Eesti on kaitstud. Ja seda mitte läbi pressikonverentside.

Toimetaja: Rain Kooli

Allikas: ERR-i raadiouudiste kommentaarRIA: küberkelmuste osakaal on ületamas traditsiooniliste kelmuste arvu

Eestis on küberkelmuste osakaal ja juurdekasv ületamas traditsioonilisel viisil toime pandud kelmuste arvu ning suur osa sellistest kuritegudest jääb varjatuks, rääkis riigi infosüsteemide ameti (RIA) juhtivanalüütik Kadri Kaska küberturvalisusraporti esitlusel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.