Indrek Kiisler: palun rahu, praegu pole 1939. aasta ({{commentsTotal}})

Praegune pulbitsev julgeolekupoliitikauudiste aeg on lausa täpne peegeldus ajast kaks aastat tagasi, ajast, kui tehti ettevalmistusi NATO tippkohtumiseks Walesis. Raporteeriti üha uutest toetusavaldustest Balti riikidele, kohale lendas Barack Obama isiklikult... kuid põhisõnum tuli toona Riiast. Angela Merkel ütles lihtsalt ja lakooniliselt, et alalisi liitlaste baase Balti riikidesse ei tule.

Ega tulnudki.

2016. aasta kevadel saame me järjest teateid, kuidas roteeruvaid üksusi saadavad siia üha uued liitlasriigid – nädala alguses Prantsusmaa, eelmisel nädalal Visegradi riigid.

Kuid kuidas on alaliste  baasidega? Ilmselt kuuleme selle kohta taas proua Merkeli tasemel poliitikult, kes ütleb meile välja mõru tõe.

Kas me peaksime muretsema mõru maitse pärast oma suus? Ma arvan, et mitte. Selge signaal paljudelt liitlastelt on Moskvale juba kohale jõudnud: Balti riike ära ei anta. Jõud on aga nähtus, mis Venemaale mõjub. Moskva ähvardused on lihtsalt osa poliitilisest retoorikast.

Siitkaudu jõuan ma meie – eestlasteni. Olgem ise ka rahulikumad.

No ei ole praegu 1939. aasta. Me ei ole uppumas ja pole ka otsest sõjaohtu. Isegi Venemaa poolt mitte.

Ja ajakirjanikuna palun ka kaitsejõude – ärge üritage teha igast NATO õppusest, laevavisiidist või muust sellisest suursündmust. Tehke lihtsalt oma igapäevast tööd. Me vajame tunnet, et Eesti on kaitstud. Ja seda mitte läbi pressikonverentside.

Toimetaja: Rain Kooli

Allikas: ERR-i raadiouudiste kommentaarLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema