Ryan: Trumpi sõnad mehhiko päritolu kohtuniku aadressil on rassism ({{commentsTotal}})

Esindajatekoja spiiker, vabariiklane Paul Ryan täna Washingtonis. Autor: Mark Wilson/AFP/Scanpix

Kongressi esindajatekoja spiiker, vabariiklane Paul Ryan ütles, et presidendikandidaat Donald Trumpi väljaütlemised mehhiko juurtega USA kohtuniku aadressil kujutavad endast rassismi.

Ryan sõnas, et sellised märkused on "õpikunäide rassismi definitsiooni kohta", vahendas Reuters.

Esindajatekoja vabariiklaste poliitiliste seisukohtade tutvustamise üritusel rääkinud Ryan rõhutas, et Trumpi sõnad on vastuvõetamatud ja neid ei saa õigustada.

"Mul on kahju nende väljaütlemiste pärast. Väita, et inimene ei saa oma tööülesannetega hakkama oma rassi tõttu, on õpikunäide rassismi definitsiooni kohta. Ma arvan, et see tuleb täielikult hukka mõista," rääkis esindajatekoja spiiker ajakirjanikele, kuid lisas, et Trumpi saamine USA presidendiks oleks ikkagi parem, kui demokraatide tõenäolise kandidaadi Hillary Clintoni tõus riigipeaks.

Väljaütlemine puudutab nn Trumpi Ülikooli kohtuasja

USA vabariiklaste presidendikandidaat Donald Trump nõuab nn Trumpi Ülikooli kohtuasjas kohtuniku taandamist selle tõttu, et viimane on mehhiko taustaga ja seetõttu justkui erapoolik.

Kui kinnisvaraärimehe Donald Trumpi ettevõtmine nimega Trumpi Ülikool kümme aastat tagasi loodi ja viis aastat tagasi kinni pandi, ei teadnud ta ehk isegi, et temast saab vabariiklaste presidendikandidaat.

Ülikool, mis muidugi ei olnud päriselt akrediteeritud kool, vaid pigem sari kalleid loenguid, on Californias ja New Yorgis kohtusse antud raha väljapetmise eest ning tuhanded kliendid soovivad saada valuraha.

Nüüd, kui kohtuasja dokumendid on jõudnud avalikkuse ette, asus Trump ründama asja arutava kohtu kohtunikku, kes on tema hinnangul ebaaus oma päritolu tõttu.

Niipea, kui ta seda oli öelnud, asus ta oma seisukohti kaitsma, öeldes näiteks ajalehele Wall Street Journal, et kuna ta on lubanud Mehhiko piirile ehitada müüri, siis on erapoolikus iseenesestmõistetav. Samuti andis ta intervjuusid telekanalitele, korrates samu seisukohti, et selle tõttu ei tee kohtunik häid otsuseid.

Kohtunik Gonzalo P. Curiel on sündinud USA-s, Indiana osariigis, ja tema isa oli Mehhikost pärit.

Juhtivad vabariiklased on väga ebamugavas olukorras

Lisaks Ryanile on Trumpi avaldust kritiseerinud ka vabariiklasest Senati enamuse juht Mitch McConnell. Nii Ryan kui ka McConnel on praegu äärmiselt ebamugavas olukorras, sest nad on äsja olnud sunnitud üsnagi vastumeelselt Trumpile toetust avaldama.

Eriti pikk aeg kulus oma toetusavalduse tegemiseks just Ryanil, kes on ka varem korduvalt Trumpi kritiseerinud.

Toimetaja: Laur Viirand{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised