Valitsus loob EL-i eesistumise ajaks eriesindaja ametikoha ({{commentsTotal}})

Matti Maasikas. Autor: ERR

2018. aasta Eesti Euroopa Liidu eesistumise ajaks loob valitsus eriesindaja ametikoha ning tõenäoliselt saab selle ameti EL-i suursaadik Matti Maasikas.

Kuigi peaminister Rõivas on resoluutselt öelnud, et tema valitsusse uut ministrikohta ei tule, siis tehakse plaani kohaselt Euroopa Liidu suursaadikust Matti Maasikast poliitilise mandaadiga eriesindaja, kes võib Eesti valitsuse nimel sõna võtta, kirjutab Eesti Päevaleht.

Väidetavalt hakkab eriesindaja alluma otseselt välisministrile ning Maasikale antav mandaat lubaks tal olla Eesti esindaja Euroopa Parlamendis ja välisministri asendaja Euroopa Liidu üldasjade nõukogus.

Välisminister Marina Kaljurand jäi lehele antud kommentaaris napisõnaliseks, kuid kinnitas, et laias laastus peegeldab see tema, mitte terve valitsuse visiooni.

Toimetaja: Marek KuulFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.