Austraalia idarannikul jätkub torm, Tasmaania saart tabasid üleujutused ({{commentsTotal}})

Austraalias on Tasmaania saart tabanud tugevad tulvaveed, mis ohustavad Austraalia üht vanimat linna Launcestoni, kust on evakueeritud juba 3000 inimest.

Austraalia idarannikut on sel nädalal räsinud vihmad, kuni viiemeetrised lained ning tugevad tuulepuhangud, vahendasid ERR-i teleuudised.

Tasmaanias on paari päevaga sadanud maha pea terve kuu vihmanorm ning seetõttu on suurenenud tulvade oht jõgede alamjooksudel. Äärmuslikes ilmaoludes on hukkunud juba neli inimest ning veel kaks on teadmata kadunud.

Võimud on palunud kohalikel elanikel püsida siseruumides ning jälgida võimude antud soovitusi.

Sydneys on päästetöötajad asunud piirama ligipääsu majadele, mis said tormides niivõrd palju räsida, et neid ähvardab kokkukukkumine.

Toimetaja: Laur Viirand{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised