Iraagi armee väitel vallutavad nad Fallujah' peagi tagasi ({{commentsTotal}})

Iraagi relvajõudude teatel on nad teinud suuri edusamme Fallujah' linna tagasivallutamisel äärmusrühmituse ISIS käest.

Linna piiramine algas kaks nädalat tagasi ning operatsiooni esimestes etappides vabastati linna ümbritsevad asulad, vahendasid ERR-i teleuudised.

Operatsiooni juhtiv Iraagi sõjaväe komandör selgitas, et ISIS-e käes olnud linn langeb lähipäevil, kuid Iraagi vägede edasiliikumist on takistanud terroristide paigutatud lõhkekehad.

Nimelt kasutab ISIS kasutab ära linnas olevaid tunneleid ning on paigutanud Iraagi sõjaväe teele sadu pomme ja miine. Lisaks kardetakse, et ISIS hakkab kasutama autopomme, kui sõjavägi linna siseneb.

Varasemate teadete kohaselt kasutavad terroristid linnaelanikke inimkilpidena ning on varjunud koolimajadesse ning korterelamutesse, mis teeb linna vabastamise veelgi raskemaks.

Toimetaja: Laur ViirandSoomet külastab iseseisvuse juubeliaastal ka Hiina president

Soome presidendi kantselei kinnitas ajalehele Helsingin Sanomat, et käesoleval aastal tuleb Soome riigivisiidile Hiina Rahvavabariigi president Xi Jinping.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.