Ministeerium on vastu Kalevipoja skulptuuri rajamisele Tallinna lahte ({{commentsTotal}})

Autor: Postimees/Scanpix

Kultuuriministeerium on vastu MTÜ Kalevipoja Kojutulek soovile rajada Kalevipoja monumentaalskulptuur Tallinna lahte.

Ministeeriumi kirjas tehnilise järelevalve ametile edastatakse soovitus loobuda hoonestusloa menetlemisest, sest skulptuuri rajamine mõjutaks veealuseid kultuurimälestisi.

Kultuuriministeeriumi hinnangul oleks ehitustegevusel Tallinna lahes otsene mõju 18. sajandist pärinevale merepatarei tsitadellile, samuti jääb kõnealuse asukoha lähedusse nii kaitsealuseid kui ka arvel olevaid laevavrakke.

"Hoonestusloa menetluse eelduseks peaks eelöeldut arvestades kindlasti olema pädev keskkonnamõjude hindamine, sest mõju veealusele pärandile ei ole seni hinnatud," märgib ministeerium.

Kultuuriministeeriumi arvates tuleks kindlasti enne hoonestusloa menetluse algatamist uuesti hinnata kavandatava objekti keskkonnamõju ka Tallinna vanalinna muinsuskaitseala ning vaatekoridoride aspektist.

Ministeerium rõhutab, et esitatud materjalid – projektid, eelhinnangud, Tallinna linnavalitsuse otsused – on kõik vähemalt 10 aasta vanused ning ei arvesta arengutega linnaruumis, kaasamise hea tava ega teiste vahepeal jõudsamalt avaliku elu korralduses juurdunud praktikatega.

MTÜ Kalevipoja Kojutulek linnavalitsusele esitatud kalkulatsioonis on kuju orienteerivaks hinnaks märgitud 2,75 miljonit eurot. Sellest maksab kuju teostamine 1,5 miljonit, aluse rajamine 500 000, kuju paigaldus ja elektritööd 500 000 ning projekteerimine ja üldkulud 250 000 eurot.

Toimetaja: Priit LutsKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.