Türgi president võttis rahvasaadikutelt puutumatuse ning teatas 7600 kurdi võitleja tapmisest ({{commentsTotal}})

Türgi president Recep Tayyip Erdogan.
Türgi president Recep Tayyip Erdogan. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Türgi president Recep Tayyip Erdogan andis allkirja seadusele, millega võetakse parlamendi liikmetelt saadikupuutumatus. Kriitikute sõnul võib seadusemuudatus tuua ennekõike kaasa selle, et kurdimeelne opositsioonierakond Rahvademokraatlik Partei (HDP) tõrjutakse parlamendist välja.

Erdogan on süüdistanud parlamendi suuruselt kolmandat erakonda korduvalt selles, et nende näol on tegu ebaseadusliku Kurdistani Töölispartei (PKK) poliitilise tiivaga ning erakonna juhid tuleks tema arvates riigireetmise eest kohtu alla anda, vahendas Reuters.

HDP on süüdistusi eitanud ning partei kardab, et suur osa nende rahvasaadikutest võib nüüd oma seisukohtade väljaütlemise eest vanglasse sattuda.

Hetkel on võimud erinevaid süüdistusi esitanud kokku 138 rahvasaadiku vastu, 101 neist kuulub kas HDP-sse või peamise opositsioonierakonna, Vabariikliku Rahvapartei (CHP) ridadesse.

Lisaks HDP allasurumisele näevad kriitikud ka ohtu, et uue seaduse abil tugevneb Erdogani ning valitseva Õigluse ja Arengu Partei (AKP) positsioon veelgi rohkem.

Seadusemuudatus teeb tõenäoliselt murelikumaks ka Ankara partnereid Euroopas. Euroopa Liidu ja Türgi vahel sõlmitud migratsioonilepe on üha rohkem kahtluse all seoses vaidlusega viisavabaduse tingimuste üle ning Brüsselit teeb ärevaks ka inimõiguste olukord Türgis.

Erdogan: alates eelmise aasta juulist on tapetud 7600 kurdi võitlejat

Eile teatas president Erdogan ka seda, et alates eelmise aasta 20. juulist ehk päevast, mil PKK teatas kaks aastat kestnud relvarahu katkestamisest, on valitsusväed tapnud kokku 7600 kurdi võitlejat.

"Terroriorganisatsioon on saanud oma ajaloo suurima kaotuse osaliseks. Pomm, millega nad üritasid riiki lõhki kiskuda, plahvatas nende endi käes," rääkis riigipea langenud sõdurite lähedastele mõeldud telepöördumises.

"Me jätkame sihikindlalt oma sõjalisi operatsioone," rõhutas Erdogan.

PKK on Türgi keskvõimu vastu sõdinud juba aastakümneid. Vaenutegevus sai eelmisel suvel alguse pärast seda, kui Erdogani poolt juhitud rahuläbirääkimised liiva jooksid. Lisaks võitsid kurdi separatistid, et Ankara teeb äärmusrühmitusega ISIS koostööd või vähemalt vaatab läbi sõrmede sellele, kui terroristid kurdide vastu rünnakuid korraldavad.

Toimetaja: Laur ViirandLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema