Raud: sotsid on vastasseisu näol EKRE-ga leidnud oma poliitilise sõja ({{commentsTotal}})

Riigikogust ja poliitikast lahkuv Mihkel Raud ütles Vikerraadio saates "Uudis +", et erakond on vastasseisus EKRE-ga leidnud viimaks poliitilise sõja, milles sotsid usutavalt mõjuvad.

Saatejuht Rain Kooli küsis Raualt, millise pilguga on ta vaadanud viimase aja uut vastasseisu, mille sotsiaaldemokraadid ja konservatiivid on loonud.

"Mul on hea meel, et sotsiaaldemokraatlik erakond on lõpuks ometi leidnud üles selle poliitilise sõja, mida on vaja pidada ja milles sotsiaaldemokraadid usutavalt mõjuvad," vastas Raud.

Raud märkis, et peagi erakonnast lahkununa võtab ta sellest sõjast samuti osa, aga omal moel. "Ma tahan sellest sõjast väga osa võtta. Sellest sõjast osa võtmiseks ei ole vaja kuuluda parteisse ega olla riigikogu liige," rääkis Raud.

"Selles sõjas peab iga sõdur sõdima selles kaevikus või rindesektoris, milles ta kõige tugevam on. Mina arvan end olevat kõige tugevam teleajakirjanikuna, esitades küsimusi TV3 otse-eetris. Jevgeni Ossinovski on kahtlemata sündinud poliitik ja tema koht on ajada seda asja valitsuses, riigikogus, poliitilises establishment'is," lisas ta.

Raua sõnul ei ole see sõda ainult poliitiline, vaid ka ühiskondlik. "Meid ootavad ees väga suured ja põhimõttelised otsused. Teatav osa meist on asunud revideerima neid 1990. aastate alguses vastu võetud põhimõtteid, et Eesti peaks olema Läänele avatud riik. Järjest rohkem me kuuleme ja tajume seda sentimenti, et me peaksime uksed kinni panema ja endasse sulguma. Isolatsiooni mineku tendents on väga selge ja tajutav. See debatt ei ole ainult poliitiline, ma väidan, et see on ühiskondlik debatt ja seda debatti võiksid pidada võimalikult laiad rahvahulgad," leidis Raud.

"See arutelu on hirmuäratav, aga see tuleb maha pidada. Ma väga loodan, et võidab selline 90ndatel justkui saavutatud konsensus, aga seda ei tea, sest inimeste meeleolud on murelikud," ütles ta veel.

Raud rääkis, et tema riigikogust lahkumine on nädalate küsimus – võimalik et juba järgmise nädala.

Laulja, kirjaniku, laulude autori, telesaatejuhi ja ajakirjanikuna tuntud Mihkel Raud teatas eile ERR-i uudisteportaali vahendusel, et kavatseb riigikogust ja poliitikast lahkuda ja alustada alates sügisest taas tööd TV 3 saate "Kolmeraudne" saatejuhina.

Toimetaja: Aleksander Krjukoveesti eesistumise avakontsert
Kaia KanepiKaia Kanepi
Kaia Kanepi kaotas Wimbledonis heitlikult kulgenud põnevuskohtumise

Eesti naiste tennise teine reket Kaia Kanepi (WTA 544.) jaoks lõppes tänavune Wimbledoni tenniseturniir kvalifikatsiooni teises ringis, kui ta kaotas maailma edetabelis 166. koha hoidvale Austraaliat esindavale venelannale Arina Rodionovale 6:2, 2:6, 5:7.

Uuendatud: 15:11 
Riigikogu maratonistung, kus valmis enamus 1. juulil jõustuvatest seadustest.Riigikogu maratonistung, kus valmis enamus 1. juulil jõustuvatest seadustest.
1. juulist jõustub sadakond seadust

1. juulist jõustub Eestis 257 uut õigusakti, nende hulgas on 88 seadust ja 169 määrust, mis puudutavad mitmeid erinevaid valdkondi. 

"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast
"Avatar 2" tutvustab 3D-efekti, mis saavutatakse ilma spetsiaalsete prillideta

Režissöör James Cameron plaanib tuua filmi "Avatar 2" kinodesse tehnoloogiaga, mis võimaldab tekitada 3D-efekti ka ilma spetsiaalseid prille kandmata.

Aktsiisitõusude mõjul käivad eestlased Lätist alkoholi ostmas. Õiguskantsler peab täiendavaid aktsiisitõuse põhiseadusevastaseks.Aktsiisitõusude mõjul käivad eestlased Lätist alkoholi ostmas. Õiguskantsler peab täiendavaid aktsiisitõuse põhiseadusevastaseks.
Riigikohus teeb otsuse alkoholiaktsiisi tõusu põhiseaduslikkuse kohta

Riigikohus teeb reedel otsuse õiguskantsler Ülle Madise taotluses alkoholiaktsiisi tõusu kehtetuks tunnistamiseks.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics