Raud: sotsid on vastasseisu näol EKRE-ga leidnud oma poliitilise sõja ({{commentsTotal}})

Riigikogust ja poliitikast lahkuv Mihkel Raud ütles Vikerraadio saates "Uudis +", et erakond on vastasseisus EKRE-ga leidnud viimaks poliitilise sõja, milles sotsid usutavalt mõjuvad.

Saatejuht Rain Kooli küsis Raualt, millise pilguga on ta vaadanud viimase aja uut vastasseisu, mille sotsiaaldemokraadid ja konservatiivid on loonud.

"Mul on hea meel, et sotsiaaldemokraatlik erakond on lõpuks ometi leidnud üles selle poliitilise sõja, mida on vaja pidada ja milles sotsiaaldemokraadid usutavalt mõjuvad," vastas Raud.

Raud märkis, et peagi erakonnast lahkununa võtab ta sellest sõjast samuti osa, aga omal moel. "Ma tahan sellest sõjast väga osa võtta. Sellest sõjast osa võtmiseks ei ole vaja kuuluda parteisse ega olla riigikogu liige," rääkis Raud.

"Selles sõjas peab iga sõdur sõdima selles kaevikus või rindesektoris, milles ta kõige tugevam on. Mina arvan end olevat kõige tugevam teleajakirjanikuna, esitades küsimusi TV3 otse-eetris. Jevgeni Ossinovski on kahtlemata sündinud poliitik ja tema koht on ajada seda asja valitsuses, riigikogus, poliitilises establishment'is," lisas ta.

Raua sõnul ei ole see sõda ainult poliitiline, vaid ka ühiskondlik. "Meid ootavad ees väga suured ja põhimõttelised otsused. Teatav osa meist on asunud revideerima neid 1990. aastate alguses vastu võetud põhimõtteid, et Eesti peaks olema Läänele avatud riik. Järjest rohkem me kuuleme ja tajume seda sentimenti, et me peaksime uksed kinni panema ja endasse sulguma. Isolatsiooni mineku tendents on väga selge ja tajutav. See debatt ei ole ainult poliitiline, ma väidan, et see on ühiskondlik debatt ja seda debatti võiksid pidada võimalikult laiad rahvahulgad," leidis Raud.

"See arutelu on hirmuäratav, aga see tuleb maha pidada. Ma väga loodan, et võidab selline 90ndatel justkui saavutatud konsensus, aga seda ei tea, sest inimeste meeleolud on murelikud," ütles ta veel.

Raud rääkis, et tema riigikogust lahkumine on nädalate küsimus – võimalik et juba järgmise nädala.

Laulja, kirjaniku, laulude autori, telesaatejuhi ja ajakirjanikuna tuntud Mihkel Raud teatas eile ERR-i uudisteportaali vahendusel, et kavatseb riigikogust ja poliitikast lahkuda ja alustada alates sügisest taas tööd TV 3 saate "Kolmeraudne" saatejuhina.

Toimetaja: Aleksander KrjukovLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.