Simson: kahtlen, kas Nestor võiks tõusta erakondade üleseks kandidaadiks ({{commentsTotal}})

Eiki Nestor keskfraktsiooniga kohtumas.
Eiki Nestor keskfraktsiooniga kohtumas. Autor/allikas: Keskerakond

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni rahvasaadikud kohtusid täna Sotsiaaldemokraatliku erakonna ametliku presidendikandidaadi Eiki Nestoriga. Keskfraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul oli antud kohtumine vajalik selleks, et saada parem ülevaade Nestorist kui potentsiaalsest riigipeast.

"Me teame, milline on Nestor spiikrina, kuid täna saime aimu, milline ta oleks riigipeana. Täna ei ole selge, kellest saab Eesti vabariigi järjekorras viies president. Seekordsetel valimistel on kandidaatide ring olnud üllatavalt lai ning meie ülesanne on neid võimalikult palju ära kuulata. Eiki Nestor sõnas, et tema hinnangul tuleb president ära valida riigikogus. Selle jaoks peavad aga erakonnad olema selgelt koostöövõimelisemad. Nestoril on tänase parlamendi spiikrina olnud kõik võimalused, et lõpetada senine valitsusliidu stiil, mis näeb ette kõikide opositsiooni ettepanekute maha hääletamist. Kindlasti näeme, et ta oleks saanud ka meie õiguste eest rohkem seista," sõnas Kadri Simson.

"Eiki Nestor on sotsiaaldemokraatide kandidaat ning ma kahtlen, kas ta riigikogu veteranina võiks tõusta erakondade üleseks kandidaadiks, kuid see ei tähenda, et me ei peaks temaga kohtuma. Oli tore kuulda, et ka Nestor jagab meie vaadet, et järgmine riigipea ei peaks olema vaid ülemvälisminister. Meie jaoks on esmatähtis, et riigipea oleks ennekõike siseriiklikult autoriteetne," lisas Simson.

Simsoni sõnul peaks järgmisena fraktsiooni külastama Keskerakonna enda kandidaat.

"11. juunil valib Keskerakonna volikogu erakonna ametliku presidendikandidaadi ning seejärel võiks antud kandidaat kindlasti tulla ka meie fraktsiooni ette ning tutvustada oma mõtteid ja edasisi plaane presidendikampaanias," lõpetas Kadri Simson.

Toimetaja: Aleksander KrjukovPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics