Simson: kahtlen, kas Nestor võiks tõusta erakondade üleseks kandidaadiks ({{commentsTotal}})

Eiki Nestor keskfraktsiooniga kohtumas. Autor: Keskerakond

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni rahvasaadikud kohtusid täna Sotsiaaldemokraatliku erakonna ametliku presidendikandidaadi Eiki Nestoriga. Keskfraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul oli antud kohtumine vajalik selleks, et saada parem ülevaade Nestorist kui potentsiaalsest riigipeast.

"Me teame, milline on Nestor spiikrina, kuid täna saime aimu, milline ta oleks riigipeana. Täna ei ole selge, kellest saab Eesti vabariigi järjekorras viies president. Seekordsetel valimistel on kandidaatide ring olnud üllatavalt lai ning meie ülesanne on neid võimalikult palju ära kuulata. Eiki Nestor sõnas, et tema hinnangul tuleb president ära valida riigikogus. Selle jaoks peavad aga erakonnad olema selgelt koostöövõimelisemad. Nestoril on tänase parlamendi spiikrina olnud kõik võimalused, et lõpetada senine valitsusliidu stiil, mis näeb ette kõikide opositsiooni ettepanekute maha hääletamist. Kindlasti näeme, et ta oleks saanud ka meie õiguste eest rohkem seista," sõnas Kadri Simson.

"Eiki Nestor on sotsiaaldemokraatide kandidaat ning ma kahtlen, kas ta riigikogu veteranina võiks tõusta erakondade üleseks kandidaadiks, kuid see ei tähenda, et me ei peaks temaga kohtuma. Oli tore kuulda, et ka Nestor jagab meie vaadet, et järgmine riigipea ei peaks olema vaid ülemvälisminister. Meie jaoks on esmatähtis, et riigipea oleks ennekõike siseriiklikult autoriteetne," lisas Simson.

Simsoni sõnul peaks järgmisena fraktsiooni külastama Keskerakonna enda kandidaat.

"11. juunil valib Keskerakonna volikogu erakonna ametliku presidendikandidaadi ning seejärel võiks antud kandidaat kindlasti tulla ka meie fraktsiooni ette ning tutvustada oma mõtteid ja edasisi plaane presidendikampaanias," lõpetas Kadri Simson.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.