Eesti e-kaubanduse käive jääb endiselt Põhja-Euroopale selgelt alla ({{commentsTotal}})

Foto on illustreeriv.
Foto on illustreeriv. Autor/allikas: PA Wire/Scanpix

Nii Eesti kui teiste Balti riikide e-kaubanduse käive jääb selgelt alla Põhja-Euroopa riikidele, kuid samas on Eestis viimaste aastate kasv olnud veidi kiirem kui Põhja-Euroopas keskmiselt.

E-kauplusi ühendava organisatsiooni Ecommerce Europe raporti järgi on Eesti e-kaubanduse käive (nii siseriiklikud ostud kui piiri tagant tellimised) kasvanud viimase viie aastaga 13,3%.

Võrreldes Põhja-Euroopa keskmisega on see kasv 3% kiirem.

Kuigi käibe kasv on võrreldes naaberriikidega olnud kiirem, jääb kogusummana Eesti e-kaubanduse käive Põhja-Euroopa teistele riikidele märgatavalt alla.

Kõrgeima e-kaubanduse käibega Põhja-Euroopa riik on raporti kohaselt Taani – 11,65 miljardit eurot aastas, järgnevad Rootsi 9,67 miljardiga ja Norra 7,9 miljardiga. Soomes oli käive mullu 7,22 miljardit eurot.

Leedu e-kaubanduse käive oli 460 miljonit eurot, Lätis 220 miljonit eurot ja Eestis 170 miljonit eurot.

Raporti kohaselt kulutab keskmine Põhja-Euroopa e-ostleja aastas 2048 eurot.

E-kaubandusettevõtte Pigu Gruppi kuuluva Kaup24 juhatuse liige Maris Kivi ütles, et võrreldes Skandinaaviariikide aasta keskmiste ostukorvidega on Baltikumi e-ostude mahud veel oluliselt väiksemad, kuid ka e-kaubanduse areng on võrreldes Soome, Rootsi ja Taaniga olnud aeglasem.

Raporti andmetel tehakse 16% Euroopa Liidu riikides tehtud e-ostudest väljastpoolt koduriiki - võrreldes 2013. aastaga on riikideülene ostlemine kasvanud kokku 33% ning EL riikides keskmiselt 16%.

Populaarsemad põhjused teistest riikidest toodete ja teenuste ostmiseks on konkurentsivõimelisem hind ja laiem valik.

Möödunud aastal kasvas Eestis riikide ülene e-kaubandus 26%, Lätis 19% ning Leedus 11%.

Kivi hindas, et oma roll on siin ka näiteks lennupiletite ja hotellide broneerimissüteemidel, mis klassifitseeruvad riikideüleste e-ostude alla, sest toodete kõrval soetavad Baltikumi inimesed ligi 50% teenustest online-keskkondadest.

Raporti kohaselt oli Euroopa Liidu riikide kogu e-kaubanduse käive eelmisel aastal 407,4 miljardit eurot, olles möödunud aastaga võrreldes kasvanud 13,4%.

Toimetaja: Oliver KahuVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics