Eesti e-kaubanduse käive jääb endiselt Põhja-Euroopale selgelt alla ({{commentsTotal}})

Foto on illustreeriv. Autor: PA Wire/Scanpix

Nii Eesti kui teiste Balti riikide e-kaubanduse käive jääb selgelt alla Põhja-Euroopa riikidele, kuid samas on Eestis viimaste aastate kasv olnud veidi kiirem kui Põhja-Euroopas keskmiselt.

E-kauplusi ühendava organisatsiooni Ecommerce Europe raporti järgi on Eesti e-kaubanduse käive (nii siseriiklikud ostud kui piiri tagant tellimised) kasvanud viimase viie aastaga 13,3%.

Võrreldes Põhja-Euroopa keskmisega on see kasv 3% kiirem.

Kuigi käibe kasv on võrreldes naaberriikidega olnud kiirem, jääb kogusummana Eesti e-kaubanduse käive Põhja-Euroopa teistele riikidele märgatavalt alla.

Kõrgeima e-kaubanduse käibega Põhja-Euroopa riik on raporti kohaselt Taani – 11,65 miljardit eurot aastas, järgnevad Rootsi 9,67 miljardiga ja Norra 7,9 miljardiga. Soomes oli käive mullu 7,22 miljardit eurot.

Leedu e-kaubanduse käive oli 460 miljonit eurot, Lätis 220 miljonit eurot ja Eestis 170 miljonit eurot.

Raporti kohaselt kulutab keskmine Põhja-Euroopa e-ostleja aastas 2048 eurot.

E-kaubandusettevõtte Pigu Gruppi kuuluva Kaup24 juhatuse liige Maris Kivi ütles, et võrreldes Skandinaaviariikide aasta keskmiste ostukorvidega on Baltikumi e-ostude mahud veel oluliselt väiksemad, kuid ka e-kaubanduse areng on võrreldes Soome, Rootsi ja Taaniga olnud aeglasem.

Raporti andmetel tehakse 16% Euroopa Liidu riikides tehtud e-ostudest väljastpoolt koduriiki - võrreldes 2013. aastaga on riikideülene ostlemine kasvanud kokku 33% ning EL riikides keskmiselt 16%.

Populaarsemad põhjused teistest riikidest toodete ja teenuste ostmiseks on konkurentsivõimelisem hind ja laiem valik.

Möödunud aastal kasvas Eestis riikide ülene e-kaubandus 26%, Lätis 19% ning Leedus 11%.

Kivi hindas, et oma roll on siin ka näiteks lennupiletite ja hotellide broneerimissüteemidel, mis klassifitseeruvad riikideüleste e-ostude alla, sest toodete kõrval soetavad Baltikumi inimesed ligi 50% teenustest online-keskkondadest.

Raporti kohaselt oli Euroopa Liidu riikide kogu e-kaubanduse käive eelmisel aastal 407,4 miljardit eurot, olles möödunud aastaga võrreldes kasvanud 13,4%.

Toimetaja: Oliver KahuLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.