FSB ukse põlema pannud Vene kunstnikule mõisteti rahaline karistus ({{commentsTotal}})

Kunstnik Pjotor Pavlenski võeti kinni FSB ukse süütamise eest
Kunstnik Pjotor Pavlenski võeti kinni FSB ukse süütamise eest Autor/allikas: Ilja Varlamov / varlamov.ru

Moskva Meštšanskaja kohus tunnistas kunstnik Pjotr Pavlenski süüdi kultuuripärandi objekti - Venemaa julgeolekuteenistuse (FSB) hoone ukse kahjustamises.

Talle määrati trahv, kuid mees vabastati kohtusaalis.

Interfaxi korrespondendi sõnutsi selgus kohtunik Jelena Gudošnikova langetatud otsusest, et Pavlenski on süüdi kultuuripärandi objekti kahjustamises.

Prokurör nõudis Pavlenskile kahe miljoni rubla suurust trahvi.

Advokaadid nõudsid tema õigeksmõistmist, sest prokurör ei suutnud tõestada tema teo kuritegelikkust.

Advokaat Olga Dinze sõnul selgus ekspertiisist, et 2008. aastal taastatud ust ei saa pidada kaitsealuseks objektiks, sest see on koopia. "Uksel ei ole kunstilist ega ajaloolist väärtust, sest see ei ole ehtne," ütles advokaat.

Tema kolleegi Dmitri Dinze sõnutsi "oli tegu eranditult kunstitaotluslik". "Kunstnik ei ole kurjategija, vaid tegeleb poliitilise performance'iga, sh performance'i "Oht" raames," ütles advokaat.

Pavlenski keeldus viimasest sõnast nagu oli vaikinud kogu protsessi vältel.

Kaitsjad palusid mitte rahuldada ka kannatanu, sõjaväeosa nr 55002 tsiviilhagi 481 461 rubla 83 kopika ulatuses, sest see esitati lisamata tõestust, et just nii suur kahju tekitati.

Kunstnik peeti kinni 2015. aasta 9. novembril Moskva kesklinnas ajakirjanike juuresolekul pärast FSB hoone ukse süütamist. Advokaat nimetas seda kunstiliseks vastuseks "Vene ühiskonna pakilistele muredele". Pavlenski ise nimetas aktsiooni "Oht" "žestiks terrorismi näkku".

Uurimine leidis, et Pavlenski valis teadlikult oma teo objektiks endise NSV Liidu julgeolekuasutusi (OGPU, NKVD, KGB) majutanud hoone, kus "repressiooniaastatel peeti kinni väljapaistvaid teadlasi ja kultuuritegelasi".

Pavlenskit tuntakse enesepiinamisega silma paistnud performance'i-kunstnikuna, kes on ka varem Kremli-vastaseid etteasteid teinud.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema