Lauristin Rauast: tippajakirjaniku jaoks on parlament tiibade kärpimine ({{commentsTotal}})

Marju Lauristin tegin oma erakonnale II kvartali suurima eraisiku anentuse.
Marju Lauristin tegin oma erakonnale II kvartali suurima eraisiku anentuse. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Poliitik ja ajakirjandusõppejõud Marju Lauristin ütles Mihkel Raua poliitikast lahkumist kommenteerides, et tal on selle pärast kahju, kuid samas on Raua otsus arusaadav, sest tippajakirjaniku jaoks on töö parlamendis tiibade kärpimine.

"Mihkel Raud ei ole kindlasti poliitikuna läbi kukkunud," toonitas Lauristin ERR-i raadiouudistele antud kommentaaris.

Lauristini sõnul paistis Raud nii erakonnasiseselt- kui väliselt silma terava mõtlemise ja ütlemisega. "Selles mõttes on mul väga kahju, et ta poliitikast lahkub," märkis ta.

"Teiselt poolt ma saan väga hästi aru, et tippajakirjaniku jaoks on niisugune poliitikas ja parlamendis olemine ikka tiibade kärpimine. Nagu vaba lind, kes peab kuskil farmis olema," rääkis Lauristin.

"Tema isiksuse ja loojanatuuri jaoks muutus see raam ilmselt lõpuks ahistavaks. See on ka arusaadav, sest need on täiesti erinevad rollid," lisas ta.

Lauristini hinnangul tuleb Rauale kui ajakirjanikule kasuks, et ta on näinud poliitikat seestpoolt.

Lauristin selgitas, et Eesti ajakirjandus kajastab praegu poliitikat stereotüüpselt ja pealiskaudselt.

"Ühelt poolt hullumajana, teiselt poolt hooldekoduna, kolmandaks lõbusõiduna või vargapundina... Ma arvan, et kui Eesti tippajakirjanikud käivad sellest läbi ja näevad seestpoolt, millised rasked mured ja vastutus seal on, siis see on väga-väga kasulik."

Toimetaja: Oliver KahuViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema