Lauristin Rauast: tippajakirjaniku jaoks on parlament tiibade kärpimine ({{commentsTotal}})

Marju Lauristin tegin oma erakonnale II kvartali suurima eraisiku anentuse. Autor: Siim Lõvi /ERR

Poliitik ja ajakirjandusõppejõud Marju Lauristin ütles Mihkel Raua poliitikast lahkumist kommenteerides, et tal on selle pärast kahju, kuid samas on Raua otsus arusaadav, sest tippajakirjaniku jaoks on töö parlamendis tiibade kärpimine.

"Mihkel Raud ei ole kindlasti poliitikuna läbi kukkunud," toonitas Lauristin ERR-i raadiouudistele antud kommentaaris.

Lauristini sõnul paistis Raud nii erakonnasiseselt- kui väliselt silma terava mõtlemise ja ütlemisega. "Selles mõttes on mul väga kahju, et ta poliitikast lahkub," märkis ta.

"Teiselt poolt ma saan väga hästi aru, et tippajakirjaniku jaoks on niisugune poliitikas ja parlamendis olemine ikka tiibade kärpimine. Nagu vaba lind, kes peab kuskil farmis olema," rääkis Lauristin.

"Tema isiksuse ja loojanatuuri jaoks muutus see raam ilmselt lõpuks ahistavaks. See on ka arusaadav, sest need on täiesti erinevad rollid," lisas ta.

Lauristini hinnangul tuleb Rauale kui ajakirjanikule kasuks, et ta on näinud poliitikat seestpoolt.

Lauristin selgitas, et Eesti ajakirjandus kajastab praegu poliitikat stereotüüpselt ja pealiskaudselt.

"Ühelt poolt hullumajana, teiselt poolt hooldekoduna, kolmandaks lõbusõiduna või vargapundina... Ma arvan, et kui Eesti tippajakirjanikud käivad sellest läbi ja näevad seestpoolt, millised rasked mured ja vastutus seal on, siis see on väga-väga kasulik."

Toimetaja: Oliver KahuVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.