Juuniküüditamise ohvreid mälestatakse tänavu tuhandetest õhupallidest moodustuva "pisarate merega" ({{commentsTotal}})

Installatsiooni katsetus. Autor: korraldajad
{{1465387565000 | amCalendar}}

Järgmise nädala teisipäeval meenutatakse Tallinnas Vabaduse väljakul 1941. aasta juuniküüditamise ohvreid mälestustseremoonia ja “Pisarate mere” installatsiooniga.

1941. aastal küüditati Eestist Siberisse rohkem kui 10 000 inimest. Koos samaaegse deporteerimistelainega viidi Eestist, Lätist, Leedust, Ukrainast, Valgevenest ja Moldovast ümberasumisele kümneid tuhandeid inimesi.

Kolmveerand sajandit hiljem meenutavad kodanikuühendused küüditamisohvreid installatsiooniga, mis koosneb tuhandetest õhupallidest.

Mälestusürituse üks eestvedajatest Aet Kukk inimõiguste instituudist rääkis ERR.ee-le, et õhupalle hakatakse Vabaduse väljaku kivisillutisele paigaldama varahommikust. Õhupalliinstallatsioon koosneb kokku tuhandetest õhupallidest. Õhupallid on biolagunevast lateksist ja neid hoiab kinni samuti loodussõbralik takust nöör.

"Eesmärk on, et Vabaduse plats oleks hiljemalt kell 11 õhupallidega kaetud, sest keskpäeval algab Vabaduse samba juures mälestustseremoonia, millele järgneb vanalinna kirikukellade kolmeminutiline mäng," tutvustas Kukk.

Kai Reinfeldt inimõiguse instituudist märkis, et kuigi õhupallid on biolagunevad, ei lasta neid lendu. "Esimesi õhupalle hakkame paigaldama hommikul kell 6.00 ning viimase võtame maha õhtul kell 21.00," lausus ta.

Vabaduse väljaku ekraanil on võimalik näha ülevaadet rohkem kui 12 000 represseeritu nimega, keda 1941. aastal toimunu otseselt puudutas – sealhulgas küüditatud ja vangilaagritesse saadetud.

Toimetaja: Priit Luts, Karin KoppelKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.