Autoga vastu puud sõitnud mees sai süüdistuse kaasreisija surma põhjustamises ({{commentsTotal}})

Autor: PP/Scanpix

Viru ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles meest süüdistatakse Rakveres 2014. aasta 1. jaanuari varahommikul purjuspäi kaasreisija surmaga lõppenud liiklusõnnetuse põhjustamises.

Prokuratuur süüdistab 44-aastast Allanit liiklusnõuete rikkumisega ettevaatamatusest inimese surma põhjustamises, milles süüdimõistmisel näeb karistusseadustik ette kuni viieaastase vangistuse.

Tänasel eelistungil rahuldas Viru maakohus kaitsja taotluse teha kriminaalasjas uus liiklustehniline ekspertiis.

Kohus määras kohtuprotsessi esimese istungi 1. novembrile.

Häirekeskus sai 2014. aasta 1. jaanuaril kell 5.42 teate, et Rakveres Tartu tänaval oli sõitnud vastu puud Mercedes-Benz, milles kaasreisijana olnud 25-aastane naine sai üliraskelt viga.

Kuigi kiirabi toimetas naise haiglasse, siis ei õnnestunud arstidel tema elu päästa.

Prokuratuuri kinnitusel tuvastas kriminaaluurimine, et juht oli õnnetuse hetkel alkoholijoobes, samuti ei vastanud tema auto rehvide mustri jääksügavus kehtestatud nõuetele ning juht ületas asulasisesel teel lubatud sõidukiirust.

Toimetaja: Marek KuulTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.