Tais tähistatakse kuninga 70. valitsemise aastapäeva ({{commentsTotal}})

Tais tähistatakse täna kuninga 70. valitsemise aastapäeva. 88-aastane kuningas ise kõrge ea tõttu pidustustel ei osale.

Rama IX nime all valitsev Bhumibol Adulyadej tõusis troonile 1946. aastal, kui ta oli vaid 18-aastane, vahendasid ERR-i teleuudised ja BBC.

Pidustused algasid rohkem kui 700 buda munga palvusega Bangkokis. Päeva jooksul on Suures palees peaministri juhtimisel veel mitu palvust ja muidki pidulikke kombetalitusi kuninga auks.

Kuningat pole avalikkuse ees juba mitu kuud nähtud ning alles teisipäeval tehti talle südameoperatsioon. Palee kinnitusel andis operatsioon positiivseid tulemusi.

Rahva poolt on kuningas väga armastatud ja paljud näevad temas keerulise poliitikaga riigi stabiilsuse tagajat.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.