Eurosaadikud: Ansipi avaldust volinikuna jätkamise teemal ei tasu võtta lõpliku tõena ({{commentsTotal}})

Kaja Kallas Brüsselis Autor: Postimees/Scanpix

Eurosaadikud Yana Toom, Marju Lauristin aga ka Kaja Kallas arvavad, et Andrus Ansipi avaldus mitte kandideerida teiseks voliniku ametiajaks pole lõplik ja on tingitud koduigatusest ja pingelisest tööst.

Andrus Ansip teatas teisipäeval Vikerraadio saates Reporteritund, et tema praegune Euroopa komisjoni voliniku aemetiaeg jääb esimeseks ja viimaseks. Euroopa parlamendi Eestist valitud saadikute sõnul on Ansipil piisavalt aega ümber mõelda ja leida motivatsiooni jätkata, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Yana Toomi sõnul võib Ansipi puhul olla erinevaid aspekte, miks ta selle avalduse just nüüd tegi.

"Võib-olla on see lihtsalt märk sellest, et ta on väsinud, tal on kõrini. Või siis see on sõnum teistele, et tema sõltumatus nüüd on natuke kasvanud. Aga tegelikult on kahju, sest ausalt ausalt öeldes, nagu te teate, ma pole Ansipi suur fänn, aga on ikka hea, kui on selline kodumaine inimene, kellega saab asju ajada ja arutada. Ja tal on väga selge arusaam sellest valdkonnast, millega ta tegeleb. Paraku ma ei näe siin ühtegi teist liikmesriiki, kellel oleks selline pädevus selles valdkonnas," ütles Toom.

Ansipi erakonnakaaslane, Kaja Kallas ütles, et temale tuli Ansipi avaldus üllatusena, varem sellest juttu pole olnud.

"Tegelikult on alles teine aasta ja ma arvan, et Andrus Ansip võib ka väga palju oma meelt muuta selle aja jooksul, kui ta sellesse töösse võibolla paremini sisse elab. Nii, et miks mitte teist ametiaega proovida? Võib-olla tal on mingid paremad plaanid muidugi," kommenteeris Kallas.

Kallase sõnul on Ansipil digitaalse ühisturu teemadega väga palju tegemist ning varajane teade, et ta teist ametiaega ei soovi volinik olla, Kallase hinnangul Ansipi algatusi kuidagi pärssima ega forsseerima ei asu.

Marju Lauristini sõnul ei tea ta Ansipi otsuse tagamaid, ent kõrvaltvaadates on Ansipi töö pingeline ja eriti veel praeguses suurte algatuste käivitamise faasis.

"See töö, mis ta siin teeb ja üldse see tegevus siin, on erakordselt pingeline. Ma arvan, et inimesed Eestis tegelikult ei kujutagi ette, kui pingeline see on ja kuidas see inimese mingis mõttes tühjaks pigistab. Andrus Ansipil on ka selline kahe aasta sündroom, kaks esimest aastat on väga raske. Kuidas nüüd see asi kahe aasta pärast on, mida ta ise siis mõtleb, ei oska mina, ega ka tema ette ütlelda. Inimese jaoks, kelle juures on tugevalt kodus, on see väga kurnav ka emotsionaalselt. Ma saan temast aru, aga ma ei ole sugugi kindel, et ta ka kahe aasta pärast sedasama tunneb," rääkis Lauristin.

Ansip ise tunnistas Vikerraadio Reporteritunnis, et näiteks sellel aastal on ta Eestisse sattunud vaid kolmel korral.

Toimetaja: Aleksander KrjukovFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.