Eurosaadikud: Ansipi avaldust volinikuna jätkamise teemal ei tasu võtta lõpliku tõena ({{commentsTotal}})

Kaja Kallas Brüsselis
Kaja Kallas Brüsselis Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eurosaadikud Yana Toom, Marju Lauristin aga ka Kaja Kallas arvavad, et Andrus Ansipi avaldus mitte kandideerida teiseks voliniku ametiajaks pole lõplik ja on tingitud koduigatusest ja pingelisest tööst.

Andrus Ansip teatas teisipäeval Vikerraadio saates Reporteritund, et tema praegune Euroopa komisjoni voliniku aemetiaeg jääb esimeseks ja viimaseks. Euroopa parlamendi Eestist valitud saadikute sõnul on Ansipil piisavalt aega ümber mõelda ja leida motivatsiooni jätkata, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Yana Toomi sõnul võib Ansipi puhul olla erinevaid aspekte, miks ta selle avalduse just nüüd tegi.

"Võib-olla on see lihtsalt märk sellest, et ta on väsinud, tal on kõrini. Või siis see on sõnum teistele, et tema sõltumatus nüüd on natuke kasvanud. Aga tegelikult on kahju, sest ausalt ausalt öeldes, nagu te teate, ma pole Ansipi suur fänn, aga on ikka hea, kui on selline kodumaine inimene, kellega saab asju ajada ja arutada. Ja tal on väga selge arusaam sellest valdkonnast, millega ta tegeleb. Paraku ma ei näe siin ühtegi teist liikmesriiki, kellel oleks selline pädevus selles valdkonnas," ütles Toom.

Ansipi erakonnakaaslane, Kaja Kallas ütles, et temale tuli Ansipi avaldus üllatusena, varem sellest juttu pole olnud.

"Tegelikult on alles teine aasta ja ma arvan, et Andrus Ansip võib ka väga palju oma meelt muuta selle aja jooksul, kui ta sellesse töösse võibolla paremini sisse elab. Nii, et miks mitte teist ametiaega proovida? Võib-olla tal on mingid paremad plaanid muidugi," kommenteeris Kallas.

Kallase sõnul on Ansipil digitaalse ühisturu teemadega väga palju tegemist ning varajane teade, et ta teist ametiaega ei soovi volinik olla, Kallase hinnangul Ansipi algatusi kuidagi pärssima ega forsseerima ei asu.

Marju Lauristini sõnul ei tea ta Ansipi otsuse tagamaid, ent kõrvaltvaadates on Ansipi töö pingeline ja eriti veel praeguses suurte algatuste käivitamise faasis.

"See töö, mis ta siin teeb ja üldse see tegevus siin, on erakordselt pingeline. Ma arvan, et inimesed Eestis tegelikult ei kujutagi ette, kui pingeline see on ja kuidas see inimese mingis mõttes tühjaks pigistab. Andrus Ansipil on ka selline kahe aasta sündroom, kaks esimest aastat on väga raske. Kuidas nüüd see asi kahe aasta pärast on, mida ta ise siis mõtleb, ei oska mina, ega ka tema ette ütlelda. Inimese jaoks, kelle juures on tugevalt kodus, on see väga kurnav ka emotsionaalselt. Ma saan temast aru, aga ma ei ole sugugi kindel, et ta ka kahe aasta pärast sedasama tunneb," rääkis Lauristin.

Ansip ise tunnistas Vikerraadio Reporteritunnis, et näiteks sellel aastal on ta Eestisse sattunud vaid kolmel korral.

Toimetaja: Aleksander KrjukovKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics