Iisrael peatas 83 000 palestiinlasele ramadaaniks väljastatud load ({{commentsTotal}})

Iisraeli sõdurid Yatta küla lähistel. Autor: AFP/Scanpix

Iisrael teatas neljapäeval, et ramadaaniks 83 000 palestiinlasele väljastatud sissepääsulubade kehtivus on pärast Tel Avivis nelja inimese elu nõudnud tulistamist peatatud.

"Kõik ramadaaniks väljastatud sissepääsuload Juudamaalt ja Samaariast Iisraeli on külmutatud," teatas oma avalduses COGAT ehk ametkond, mis tegeleb tsiviilküsimustega okupeeritud Läänekaldal.

Ametkonna teatel puudutab see 83 000 palestiinlast. Külmutatud on 200 Gaza elanikule sugulaste külastamiseks ramadaani ajal väljastatud load.

Kaks palestiinlast lasid kolmapäeval Tel Avivi kesklinnas restoranide ja baaride piirkonnas maha kolm ja haavasid kuut inimest, üks haavatu suri hiljem haiglas, ründajad vahistati.

Allikas: BNSMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.