Raua asendusliige Toomas Jürgenstein otsustas riigikokku minna ({{commentsTotal}})

Hugo Treffneri Gümnaasiumi religiooniõpetaja Toomas Jürgenstein Autor: Postimees/Scanpix

Tuntud filosoofia ja usundiloo õpetaja Toomas Jürgenstein otsustas Mihkel Raua asendusliikmena riigikokku minna.

Jürgenstein rääkis, et arutas eilse päeva jooksul asja koolis, Tartu sotsiaaldemokraatidega ja pere keskel. "Oli selline mõtlemise päev ja eile õhtul oli otsus tehtud," ütles Jürgenstein ERR-i uudisteportaalile.

"Kui oled juba kandideerinud, siis peab see otsus kusagil kuklas valmis olema. Et kui osutud valituks, siis oleks see mõneti valijate altvedamine, kui mitte minna," põhjendas Jürgenstein.

Samas tunnistas Jürgenstein, et kui otsus oleks tulnud langetada kooliaasta keskel, siis ta oleks pigem loobunud.

"Hariduse alal on mul päris palju praktilist kogemust, mul on kohaliku omavalitsuse kogemust. Äkki ma oskan midagi oma panusena anda," lõpetas Jürgenstein.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.