Prantsusmaa võimudel seisab täna ees EM-i julgeoleku tagamise peaproov ({{commentsTotal}})

Eiffeli torni juures. Autor: Reuters/Scanpix

Prantsusmaa seisab neljapäeval silmitsi oma esimese julgeolekualase väljakutsega jalgpalli EM-i raames, kui Pariisis toimub suur vabaõhukontsert kuni 90 000 inimest mahutaval fännialal.

Prantsuse artist David Guetta esineb Eiffeli torni jalamil päev enne seda, kui reedel tehakse Prantsusmaa ja Rumeenia vahelises kohtumises kuu aega kestva turniiri avalöök.

Turniiri ümbritsevad Prantsusmaal viimastel aastatel toimunud terrorirünnakute tõttu julgeolekukartused. Omapoolse reisihoiatuse on väljastanud nii Suurbritannia kui ka USA.

Turniiri valvab teiste seas 90 000 politseinikku ja eraturvafirmade töötajat.

Esmaspäeval peeti Ukrainas kinni väidetavate paremäärmuslike vaadetega ja relvastatud prantslane. Väidetavalt soovis 25-aastane Gregoire Moutaux' rünnata turniirile eelnevalt ja selle ajal erinevaid sihtmärke, sealhulgas mošeesid ja sünagooge.

Olukorda raskendavad ka tööreformide vastased ulatuslikud streigid, millest võtavad teiste seas osa raudteetöölised ja prügikoristajad.

Otseülekande kontserdist teevad kell 23.50 nii ETV kui ka ETV+.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.