USA mehitamata luurelennuk harjutas üle Eesti lennates koostööd Tallinna lennujuhtidega ({{commentsTotal}})

Autor: Reuters/Scanpix

Eile üle Eesti lennanud USA mehitamata luurelennuk Global Hawk harjutas koostööd siinsete tsiviillennujuhtidega.

Eesti Kaitseväe õhuväe teabeohvitser Alar Laats ütles ERR.ee-le, et lennuk tõusis õhku Itaaliast ja tegi Euroopale ringi peale [vaata lennutrajektoori].

"Ta tuli Itaaliast ja lendas ringiga tagasi. Põhieesmärk oli harjutuslend ehk harjutus koostööks Tallinna lennujuhtide ja kõikide teiste riikide lennujuhtidega," selgitas Laats.

"See on üsna keeruline ja nõuab meie enda tsiviilennujuhtidelt harjutamist ja samuti selle Global Hawki piloodile, kes istub kabinetis ekraani taga," lisas Laats.

Laatsile teadaolevalt on see kolmas kord, kui Global Hawk üle Eesti lendab.

RQ-4 Global Hawk on USA ettevõtte Northrop Grumman poolt toodetav kõrgtehnoloogiline mehitamata luurelennuk, mida kasutavad peamiselt USA õhujõud. Esimese lennu tegi see 1998. aastal. Üks Global Hawk võib maksta rohkem kui 222 miljonit USA dollarit.

Toimetaja: Priit LutsVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.