Rootsi peatas aprillis allveelaevahirmus sõjaväeõppused ({{commentsTotal}})

Rootsi sõjalaevad Stockholmi saarestikus Autor: Reuters/Scanpix

Rootsi merevägi peatas aprillis õppused Stockholmi lähistel, sest arvati, et piirkonda on tunginud allveelaev, kuid tõendeid selle kohta ei leitud, ütles sõjavägi neljapäeval.

"Me peatasime õppused, sest oli märke tundmatu veealuse tegevuse kohta," ütles pressiesindaja Jesper Tengroth sõnastuses, mida sõjavägi kasutab välisriigi allveelaevadest rääkides.

Ta ei täpsustanud, millised märgid allveelaevale osutasid.

2014. aasta oktoobris käivitas Rootsi Stockholmi saarestikus ulatusliku jahi arvatavale Vene allveelaevale. Hiljem kinnitati, et "üks miniallveelaev" rikkus territoriaalvetes piiri, kuid ei suudetud välja selgitada, missugusele riigile see kuulus.

Tengroth ütles neljapäeval, et pärast 21.-24. aprilli õppuste katkestamist korraldas merevägi piirkonna jälgimise ja tuukrid saadeti välja asja uurima.

"Mere põhjas leiti jälgi, aga neis ei olnud midagi sellist, mis võimaldanuks neid vihjetega seostada," ütles Tengroth.

Ta rõhutas, et "tundmatu veealune tegevus" on lai määratlus ega pruugi tähendada ainult allveelaevu.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.