Rootsi peatas aprillis allveelaevahirmus sõjaväeõppused ({{commentsTotal}})

Rootsi sõjalaevad Stockholmi saarestikus
Rootsi sõjalaevad Stockholmi saarestikus Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Rootsi merevägi peatas aprillis õppused Stockholmi lähistel, sest arvati, et piirkonda on tunginud allveelaev, kuid tõendeid selle kohta ei leitud, ütles sõjavägi neljapäeval.

"Me peatasime õppused, sest oli märke tundmatu veealuse tegevuse kohta," ütles pressiesindaja Jesper Tengroth sõnastuses, mida sõjavägi kasutab välisriigi allveelaevadest rääkides.

Ta ei täpsustanud, millised märgid allveelaevale osutasid.

2014. aasta oktoobris käivitas Rootsi Stockholmi saarestikus ulatusliku jahi arvatavale Vene allveelaevale. Hiljem kinnitati, et "üks miniallveelaev" rikkus territoriaalvetes piiri, kuid ei suudetud välja selgitada, missugusele riigile see kuulus.

Tengroth ütles neljapäeval, et pärast 21.-24. aprilli õppuste katkestamist korraldas merevägi piirkonna jälgimise ja tuukrid saadeti välja asja uurima.

"Mere põhjas leiti jälgi, aga neis ei olnud midagi sellist, mis võimaldanuks neid vihjetega seostada," ütles Tengroth.

Ta rõhutas, et "tundmatu veealune tegevus" on lai määratlus ega pruugi tähendada ainult allveelaevu.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema