Sandersit kutsutakse üha rohkem üles valimiskampaaniast loobuma ({{commentsTotal}})

Vermonti senaator Bernie Sanders.
Vermonti senaator Bernie Sanders. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Demokraatlikus Parteis on hakatud üha rohkem avaldama survet Vermonti senaatorile Bernie Sandersile, et ta oma valimiskampaaniast loobuks ning asuks toetama vajaliku arvu delegaate kindlustanud Hillary Clintonit. Peamiseks survestamise põhjuseks on kartus, et parteisisese lõhenemise jätkumine kahjustab Donald Trumpiga konkureerimist.

Täna kohtub Sanders - enda algatusel - demokraadist presidendi Barack Obamaga. Lisaks toimub täna Washingtonis ka Sandersi suur kampaaniaüritus, mis on korraldatud 14. juunil toimuvaid Columbia ringkonna eelvalimisi silmas pidades. Tegemist on viimaste eelvalimistega ning järgmine oluline hetk ongi juba 25.-28. juulini toimuv parteekongress Philadelphias, vahendasid BBC, Reuters ja The Washington Post.

Teisipäeval ehk USA eelvalimiste viimasel suurel päeval kindlustas endine välisminister Hillary Clinton endale küll demokraatide presidendikandidaadiks saamiseks vajaliku delegaatide arvu, kuid Vermonti senaator Bernie Sanders ei kavatse ikka veel loobuda ning jätkab oma kampaaniat juulikuus toimuva parteikongressini.

Eelvalimised toimusid teisipäeval Californias, Montanas, New Jerseys, New Mexicos, Põhja-Dakotas ja Lõuna Dakotas. Sanders võitis Montanas ja Põhja-Dakotas, ülejäänud osariikides oli võidukas Clinton. Demokraatide presidendikandidaadiks saamiseks on vaja 2383 delegaati ning Clintonil on neid nüüdseks 2755. Seda, et Clintonil on vajalik arv delegaate käes, teatasid mitmed uudisteagentuurid oma arvutustele viidates juba esmaspäeval.

Sandersi väitel loodab ta enne partekongressi enda poole meelitada nn superdelegaadid, kes on oma valikus vabad ja keda on Clintonil kokku 571. Sandersil on praegu 1852 delegaati (sealhulgas 48 superdelegaati) ja seega oleks tal 2383 saavutamiseks vaja veel 531 delegaati.

Reaalsuses on aga selle strateegia õnnestumine peaaegu võimatu, pigem soovib Sanders sellise tegevusega saavutada oma seisukohtade lisamist Demokraatliku Partei lõplikku valimisplatvormi.

Clinton ütles juba enne teisipäeval toimunud eelvalimisi, et Sanders peaks valimiskampaaniast loobuma ning aitama Demokraatliku Parteid Trumpi-vastaseks võitluseks ühendada. Ta tuletas ajakirjanikele meelde, kuidas ta ise 2008. aastal Barack Obamale "tee vabaks tegi".

Obama loodab, et partei ühtsust asutakse taastama juba lähiajal

President Obama avaldas telekanalile NBC antud intervjuus lootust, et Demokraatlik Partei alustab pärast võitluslikke eelvalimisi tõsist tööd ühtsuse taastamiseks ja lõhede ületamiseks.

Riigipea loodab, et tervenemisprotsess saab hoo sisse juba lähima paari nädala jooksul.

Obama tunnistas saatejuht Jimmy Fallonile, et eelvalimiste ajal võivad poliitikud valulikke lööke anda ja saada, kuid nüüd tuleb sellest üle saada.

Obama rääkis eile telefoni teel nii Sandersi kui ka Clintoniga ning viimast on ta juba õnnitlenud presidendikandidaadile vajaliku delegaatide arvu saavutamise puhul.

Demokraatidest rahvasaadikud, kes on kutsunud Sandersit otsesõnu üles tagasi tõmbuma ja Clintonit toetama, on näiteks Jeff Merkley Oregonist, Jeanne Shaheen New Hampshire'ist, Bill Nelson Floridast ja Raul Grijalva Arizonast. Viimane oli omal ajal Sandersi toetajaks.

Esindajatekoja demokraatide juht Nancy Pelosi ja asepresident Joe Biden pole küll seda otse välja öelnud, kuid on samuti sarnasele soovitusele vihjanud. Kõige olulisem märk on aga see, et Obama on oma õnnesoovide ja väljaütlemistega andnud selgelt märku, et peab Clintonit demokraatide presidendikandidaadiks.Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics