Kohus mõistis mõrvarile üle 18-aastase vangistuse ({{commentsTotal}})

Autor: PM/Scanpix

Harju maakohus mõistis täna mehele Maardus 2010. aasta kevadel miljoni krooni saamiseks oma tuttava noormehe mõrvamise eest üle 18-aastase vangistuse.

Kohus mõistis Jevgeni Mirontšenko (44) süüdi omasku motiivil toimepandud mõrvas ja karistas teda koos tema varasema karistuse liitmisega kokku 18 aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega, kuid arvestas sellest maha tema juba osaliselt ära kantud karistuse kaks aastat ja 11 kuud, ütles maakohtu pressiesindaja Kristina Ots ERR.ee-le.

Kohus rahuldas tsiviilhagi osaliselt ning mõistis mehelt välja materiaalse kahju hüvitisena 628,32 eurot. Ühtlasi peab Mirontšenko hüvitama ka tuhandeid eurosid kohtu- ja ekspertiiskulusid.

Mõrva motiiviks oli miljon krooni

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi peksis Mirontšenko 2010. aasta 8. märtsil Maardus pargis oma tuttavat 22-aastast meest ning tulistas talle seejärel selga ja kuklasse.

Süüdistuse järgi oli kuriteo motiiviks saada kindlusfirmalt noormehe elukindlustusraha miljon krooni ehk ligi 64 000 eurot.

Uurimine tuvastas, et paar kuud enne mõrva oli Mirontšenko soovitanud oma tuttaval noormehel ja hilisemal ohvril sõlmida elukindlustusleping miljoni krooni peale, mida too ka tegi.

Sõlmitud lepingu kohaselt pidi noormehe surma puhul kindlustusraha minema Mirontšenkoga lähedastes suhetes olevale 27-aastasele naisele.

Kriminaaluurimine jõudis süüdistuse esitamiseni eelmisel aastal, kuna vahepeal kandis Mirontšenko vanglakaristust narkokuriteo ja ka vietnamlaste Eestisse smugeldamise eest ning vabanes vanglast eelmise aasta lõpus.

Karistusseadustik näeb mõrvas süüdimõistmisel ette kaheksa- kuni 20-aastase või eluaegse vangistuse.

Toimetaja: Marek Kuul{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised