Kohus mõistis mõrvarile üle 18-aastase vangistuse ({{commentsTotal}})

Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Autor/allikas: PM/Scanpix

Harju maakohus mõistis täna mehele Maardus 2010. aasta kevadel miljoni krooni saamiseks oma tuttava noormehe mõrvamise eest üle 18-aastase vangistuse.

Kohus mõistis Jevgeni Mirontšenko (44) süüdi omasku motiivil toimepandud mõrvas ja karistas teda koos tema varasema karistuse liitmisega kokku 18 aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega, kuid arvestas sellest maha tema juba osaliselt ära kantud karistuse kaks aastat ja 11 kuud, ütles maakohtu pressiesindaja Kristina Ots ERR.ee-le.

Kohus rahuldas tsiviilhagi osaliselt ning mõistis mehelt välja materiaalse kahju hüvitisena 628,32 eurot. Ühtlasi peab Mirontšenko hüvitama ka tuhandeid eurosid kohtu- ja ekspertiiskulusid.

Mõrva motiiviks oli miljon krooni

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi peksis Mirontšenko 2010. aasta 8. märtsil Maardus pargis oma tuttavat 22-aastast meest ning tulistas talle seejärel selga ja kuklasse.

Süüdistuse järgi oli kuriteo motiiviks saada kindlusfirmalt noormehe elukindlustusraha miljon krooni ehk ligi 64 000 eurot.

Uurimine tuvastas, et paar kuud enne mõrva oli Mirontšenko soovitanud oma tuttaval noormehel ja hilisemal ohvril sõlmida elukindlustusleping miljoni krooni peale, mida too ka tegi.

Sõlmitud lepingu kohaselt pidi noormehe surma puhul kindlustusraha minema Mirontšenkoga lähedastes suhetes olevale 27-aastasele naisele.

Kriminaaluurimine jõudis süüdistuse esitamiseni eelmisel aastal, kuna vahepeal kandis Mirontšenko vanglakaristust narkokuriteo ja ka vietnamlaste Eestisse smugeldamise eest ning vabanes vanglast eelmise aasta lõpus.

Karistusseadustik näeb mõrvas süüdimõistmisel ette kaheksa- kuni 20-aastase või eluaegse vangistuse.

Toimetaja: Marek KuulJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema