Al-Shabab ründas Somaalias Aafrika Liidu sõjaväebaasi, teatati suurest hulgast hukkunutest ({{commentsTotal}})

Aafrika Liidu rahvuvalvajad Somaalias. Autor: AFP/Scanpix

Aafrika Liidu Somaalia missiooni (AMISOM) esindaja teatas, et täna ründasid äärmusrühmituse al-Shabab võitlejad Halgani piirkonnas asuvat sõjaväebaasi.

Kolonelleitnant Joe Kibeti kinnitusel löödi rünnak tagasi ning 110 terroristi tapeti, vahendas Reuters.

Al-Shabaab aga väitis varem, et Muqdishost põhjas asuvat baasi rünnates tapsid nad 60 Etioopia sõdurit ja nende endi hulgas olevat langenuid vaid 16. Kolonelleitnant Kibeti sõnul ei vasta see teade aga tõele.

Al-Shababil on ka varem olnud kombeks vastase kaotustega tugevalt liialdada. Samas on sellised teated ka mujal Aafrikas väga levinud ning seda ei saa täielikult välistada ka AMISOM-i tänase teate puhul.

AMISOM-il on Somaalias üle 20 000 sõduri.

Toimetaja: Laur ViirandSoomet külastab iseseisvuse juubeliaastal ka Hiina president

Soome presidendi kantselei kinnitas ajalehele Helsingin Sanomat, et käesoleval aastal tuleb Soome riigivisiidile Hiina Rahvavabariigi president Xi Jinping.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.