Politsei uued narkoanalüsaatorid võimaldavad kiiremat tulemust ({{commentsTotal}})

Narkoanalüsaator Autor: Kristina Hermann

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) võtab kasutusele elektroonilised seadmed, mis tuvastavad praeguste kiirtestidega võrreldes rohkemaid narkootilisi aineid ja teevad seda kiiremini.

Juhtivkorrakaitseametnik Riho Tänak märkis, et uus seade tuvastab inimese kehavedelikest senisest enam narkootilisi aineid ning annab tulemuse oluliselt kiiremini kui praegune ühekordne kiirtest, mille vastuse saab 20 minutiga.

"Seade prindib välja testi tulemused, seega langeb ära narkootilise aine tuvastamise eraldi protokollimine," ütles Tänak ja lisas, et oluline on ka see, et tulemusi kuvatakse selgelt ekraanile.

"Praegu kasutusel olevate testide tulemuse määrab politseinik visuaalselt, vaadates kontrollribale ilmunud jooni. Elektroonilisel seadmel fikseerib tulemuse seade ja kuvab tulemuse ekraanile," selgitas Tänak.

Uut analüsaatorit saab vajadusel seadistada ka uusi aineid kindlaks tegema ning sellel on palju funktsionaalsusi, mida saab tulevikus kasutusele võtta. "Täna tuvastab kiirtest kaheksat narkootilist ainet, analüsaator tunneb kaks korda rohkem aineid," ütles ta.

Hanke võitnud Selfdiagnostics OÜ esindaja Harri Peiker tõi seadme plussidena välja selle kompaktsuse ja kasutamislihtsuse. "Analüsaator mahub koos kõikide tarvikutega ühte kohvrisse ning seda saab mugavalt ja turvaliselt patrullimisele kaasa võtta. Politseiniku jaoks on seadme kasutamine lihtne, sest vajalikku infot saab ekraanilt lugeda ja seda eesti keeles," ütles ta.

Seadme kasutamiseks peab esmalt skaneerima tuvastuskasseti, kuhu seejärel lisatakse sülje- või uriiniproov ning nii määratakse testi tüüp, seade teeb kindlaks kasseti kasutuskõlbulikkuse ning tuvastatavate ainete rühmad.

DOA Multiscreen analüsaator säilitab viimase 600 testi tulemused ning need saab üle kanda arvutisse.

Põhja prefektuuri patrullid hakkavad igapäevaselt kasutama viit seadet ning üheksa analüsaatorit jagunevad võrdselt Ida, Lõuna ja Lääne prefektuuri korrakaitsjate vahel.

Analüsaatorite ostu kaasrahastavad Euroopa Liidu sisejulgeolekufond ja siseministeerium.

Toimetaja: Marek KuulKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.