Mehele kruvikeerajaga pähe löönud taksojuht jäi surma põhjustamises lõplikult süüdi ({{commentsTotal}})

Meelis Roht
Meelis Roht Autor/allikas: ERR

Kliendiks pürginud mehele kruvikeerajaga pähe lüües tema surma põhjustanud taksojuhi vanglakaristus jõustus, sest riigikohus ei võtnud tema kaebust arutusele.

Kuna riigkohus süüasjas esitatud kaebusi ei aruta, siis jõustus Meelis Rohule (29) mõistetud seitsmeaastane vanglakaristus.

Mullu novembris tunnistas Harju maakohus Rohu süüdi tapmises ja kehalises väärkohtlemises ning mõistis talle liitkaristuseks kaheksa aasta pikkuse vangistuse.
Hiljem hindas Tallinna ringkonnakohus tema süü tapmisest ümber raske tervisekahjustuse tekitamisega ettevaatamatusest surma põhjustamiseks ja vähendas talle mõistetud vanglakaristust ühe aasta võrra.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse kohaselt tekkis 2014. aasta 15. märtsi hommikul Tallinnas Kunderi tänaval asuva Laine baari ees taksos istunud Rohul ja tema takso juurde tulnud 31-aastase Tarmo vahel sõnelus.

Roht väljus autost, võttes vasakusse kätte pipragaasiballooni ja paremasse kätte kruvikeeraja. Jätkuva vastastikuse sõimlemise käigus lasi ta pipragaasiballoonist Tarmole kaks korda gaasi näkku ning lõi seejärel teda kruvikeerajaga pähe.

Tarmo viidi kiirabiga teadvuseta olekus Põhja-Eesti regionaalhaiglasse, kus ta järgmisel päeval saadud vigastuste tõttu suri.

Roht sai süüdistuse ka 2013. aasta juunis toimunud kuriteos, kui ta lõi Tallinnas Suur-Karja 18 asuva toitlustuskoha Taco Express ees sõidukis istuvat Valerit ümara metallist kraanikäepidemega näkku ning jätkas autost väljunud Valeri peksmist sama käepidemega pähe.

Oma tegevusega põhjustas Roht kannatanule füüsilist valu ja vigastuse. Peksmise ajal purunes ka kannatanu mobiiltelefon. Kohtuistungil tunnistas Roht end süüdi kehalises väärkohtlemises, kuid väitis, et teda terroriseeriti.

Tapmissüüdistuse kohta selgitas Roht, et olukord ei olnud nii ühekülgne, kui süüdistuses esitatud, kuid ta kahetseb, et tema tegevusel on sellised tagajärjed.

"Tahtsin vaid kehavigastusi tekitada, mitte tappa," kinnitas Roht kohtus ja lisas, et mõlemas kurites kannatanud on ise varem kriminaalkorras karistatud.

Toimetaja: Marek KuulPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics