Mehele kruvikeerajaga pähe löönud taksojuht jäi surma põhjustamises lõplikult süüdi ({{commentsTotal}})

Meelis Roht Autor: ERR

Kliendiks pürginud mehele kruvikeerajaga pähe lüües tema surma põhjustanud taksojuhi vanglakaristus jõustus, sest riigikohus ei võtnud tema kaebust arutusele.

Kuna riigkohus süüasjas esitatud kaebusi ei aruta, siis jõustus Meelis Rohule (29) mõistetud seitsmeaastane vanglakaristus.

Mullu novembris tunnistas Harju maakohus Rohu süüdi tapmises ja kehalises väärkohtlemises ning mõistis talle liitkaristuseks kaheksa aasta pikkuse vangistuse.
Hiljem hindas Tallinna ringkonnakohus tema süü tapmisest ümber raske tervisekahjustuse tekitamisega ettevaatamatusest surma põhjustamiseks ja vähendas talle mõistetud vanglakaristust ühe aasta võrra.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse kohaselt tekkis 2014. aasta 15. märtsi hommikul Tallinnas Kunderi tänaval asuva Laine baari ees taksos istunud Rohul ja tema takso juurde tulnud 31-aastase Tarmo vahel sõnelus.

Roht väljus autost, võttes vasakusse kätte pipragaasiballooni ja paremasse kätte kruvikeeraja. Jätkuva vastastikuse sõimlemise käigus lasi ta pipragaasiballoonist Tarmole kaks korda gaasi näkku ning lõi seejärel teda kruvikeerajaga pähe.

Tarmo viidi kiirabiga teadvuseta olekus Põhja-Eesti regionaalhaiglasse, kus ta järgmisel päeval saadud vigastuste tõttu suri.

Roht sai süüdistuse ka 2013. aasta juunis toimunud kuriteos, kui ta lõi Tallinnas Suur-Karja 18 asuva toitlustuskoha Taco Express ees sõidukis istuvat Valerit ümara metallist kraanikäepidemega näkku ning jätkas autost väljunud Valeri peksmist sama käepidemega pähe.

Oma tegevusega põhjustas Roht kannatanule füüsilist valu ja vigastuse. Peksmise ajal purunes ka kannatanu mobiiltelefon. Kohtuistungil tunnistas Roht end süüdi kehalises väärkohtlemises, kuid väitis, et teda terroriseeriti.

Tapmissüüdistuse kohta selgitas Roht, et olukord ei olnud nii ühekülgne, kui süüdistuses esitatud, kuid ta kahetseb, et tema tegevusel on sellised tagajärjed.

"Tahtsin vaid kehavigastusi tekitada, mitte tappa," kinnitas Roht kohtus ja lisas, et mõlemas kurites kannatanud on ise varem kriminaalkorras karistatud.

Toimetaja: Marek KuulFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.