Ossinovski kinnitusel on SDE arvestanud reitingu lühiajalise langusega ({{commentsTotal}})

Autor: Martin Dremljuga/ERR

SDE esimees Jevgeni Ossinovski ütles 10 protsendile langenud partei toetuse kohta, et langus on statistilise vea piires ja partei on arvestanud lühiajalise toetuse vähenemisega.

Ta märkis, et SDE-ga samas suurusjärgus on toetust kaotanud ka EKRE ja Reformierakond.

"Sotsiaaldemokraadid on võtnud ainsa erakonnana tugeva positsiooni ühiskondlike põhiväärtuste ja euroopaliku arengusuuna kaitseks. Täies teadmises, et see võib esialgu pahandada osa meie senistest valijatest, keda radikaalsed poliitikud on viimase aasta jooksul ära hirmutanud," kommenteeris ta sotsiaalmeedias Turu-uuringute küsitlust.

"Usun siiralt, et Eesti riik ja ühiskond on teelahkmel ning ksenofoobia, naiste ja vähemuste alavääristamine meie avalikus ruumis on Eestile ohtlik. Eks poliittehnoloogiline kartus pahandada valijaid on olnud põhiliseks põhjuseks, miks erakonnad on püüdnud niivõrd põhimõttelises küsimuses juba pikemat aega laveerida," lisas ta.

Ossinovski ütles, et sotsiaaldemokraatide arvates on kriitiline piir lähedal ning ksenofoobiale tuleb vastu astuda. "Isegi siis, kui see lühiajaliselt reitingut räsib."

"Kindlasti on paljude inimeste jaoks meie viimaste nädalate seisukohad olnud ootamatult tugevad ja uued, mistõttu anname lähikuudel endast parima, et selgitada, mis Eesti jaoks tegelikult kaalul on."

Toimetaja: Priit LutsKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.