Reformierakonna ega Keskerakonna fraktsioon Jõksiga kohtuda ei plaani ({{commentsTotal}})

Autor: Rene Suurkaev / ERR

Riigikogu Reformierakonna ja Keskerakonna fraktsioonid presidendikandidaadiks pürgiva Allar Jõksiga huvi puudumise tõttu kohtuda ei plaani.

"Riigikogu fraktsioonis palavat soovi Allar Jõksiga kohtumiseks ei ole seni täheldatud," ütles Reformierakonna fraktsiooni liige Martin Kukk ERR-i uudisteportaalile.

"Allar Jõks on IRLi näoga kandidaat ning see ei ole etteheide. On ju ka kõigil teistel erakondadel oma kandidaadid, kes esindavad nende maailmavaadet ning väärtuseid. Oleme järgmiseks kolmapäevaks kokku kutsunud kõigi parlamendifraktsioonide esindajad, et leida võimalikult suurt toetust omav kandidaat. Reformierakonna fraktsioon Jõksi kandidatuuri oma koosolekul eraldi arutanud ei ole," ütles Kukk täiendavas kommentaaris.

Keskfraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul fraktsioonis Jõksi vastu huvi puudub.

"Kui ma hakkasin täpsemalt fraktsiooni liikmete huvi järgi pärima, siis see huvi oli enam, kui leige. Leidsime, et ei ole mõtet seda kohtumist praegu teha. Me välista seda millalgi hiljem, kui vajadus tekib," sõnas Simson.

Sotsid Jõksiga kohtumist samuti kokku leppinud ei ole, ent ei ole seda ka välistanud.

"Lähipäevil meil seda plaani ei ole. Aga see võib ka tulla. /.../ Me oleme kohtunud nendega, kellega fraktsiooni liikmed on arvanud, et võiks kohtuda, ju siis Allar Jõksi kohta teatakse kõike ja ei soovita kohtuda," ütles sotside fraktsiooni aseesimees Kalvi Kõva.

Ta lisas, et täpsemalt saab see selgeks esmaspäevasel fraktsiooni koosolekul.

Jõks, kes on praeguse seisuga IRL-i ametlik presidendikandidaat, on seni kohtunud lisaks IRL-ile Vabaerakonna ja EKRE fraktsioonidega.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.