Pakistanis maeti perekonna loata abiellumise tõttu surnuks põletatud naine ({{commentsTotal}})

Perveen Rafiq, kes oma tütre väidetavalt põlema süütas.
Perveen Rafiq, kes oma tütre väidetavalt põlema süütas. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Pakistanis Lahores maeti täna 18-aastane Zeenat Rafiq, kes perekonna loata sõlmitud abielu tõttu surnuks põletati.

Rafiqi surnukehal olid piinamise jäljed. Ta oli kütusega üle valatud ja seejärel põlema süüdatud. Naise ema Perveen Rafiq on võetud vahi alla, süüdistatuna tema koju meelitamises ja teda kahtlustatakse ka tema tapmises, vahendas BBC.

Ei ole teada, kas Rafiq oli põlemasüütamise ajal veel elus.

Naine oli kodust põgenenud ja abiellus nädal aega tagasi Hassan Khaniga, kelle pere juurde ta ka elama. asus. Abikaasa kirjelduse kohaselt peksis perekond uudisest teada saanuna naist nii, et tal jooksis ninast ja suust verd.

"Tema perekond meelitas ta tagasi, lubades leppimist ja korralikku pulmapidu. Ta kartis ja ütles, et pere ei anna talle armu. Ta ei tahtnud minna, aga minu pere veenis teda. Kuidas võisime me teada, et nad ta ära tapavad," rääkis Khan.

Täna varahommikul mattis Khani pere naise Lahores maha.

Pakistanis on see kolmas selline juhtum viimase kuu jooksul. Eelmisel aastal sooritati Pakistanis sealse inimõiguste komisjoni (HRCP) andmetel ligi 1100 samalaadset nn aumõrva, paljud juhtumid jäävad ka avalikkuse ette toomata.

Toimetaja: Karin KoppelTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema