Pakistanis maeti perekonna loata abiellumise tõttu surnuks põletatud naine ({{commentsTotal}})

Perveen Rafiq, kes oma tütre väidetavalt põlema süütas. Autor: SIPA/Scanpix

Pakistanis Lahores maeti täna 18-aastane Zeenat Rafiq, kes perekonna loata sõlmitud abielu tõttu surnuks põletati.

Rafiqi surnukehal olid piinamise jäljed. Ta oli kütusega üle valatud ja seejärel põlema süüdatud. Naise ema Perveen Rafiq on võetud vahi alla, süüdistatuna tema koju meelitamises ja teda kahtlustatakse ka tema tapmises, vahendas BBC.

Ei ole teada, kas Rafiq oli põlemasüütamise ajal veel elus.

Naine oli kodust põgenenud ja abiellus nädal aega tagasi Hassan Khaniga, kelle pere juurde ta ka elama. asus. Abikaasa kirjelduse kohaselt peksis perekond uudisest teada saanuna naist nii, et tal jooksis ninast ja suust verd.

"Tema perekond meelitas ta tagasi, lubades leppimist ja korralikku pulmapidu. Ta kartis ja ütles, et pere ei anna talle armu. Ta ei tahtnud minna, aga minu pere veenis teda. Kuidas võisime me teada, et nad ta ära tapavad," rääkis Khan.

Täna varahommikul mattis Khani pere naise Lahores maha.

Pakistanis on see kolmas selline juhtum viimase kuu jooksul. Eelmisel aastal sooritati Pakistanis sealse inimõiguste komisjoni (HRCP) andmetel ligi 1100 samalaadset nn aumõrva, paljud juhtumid jäävad ka avalikkuse ette toomata.

Toimetaja: Karin KoppelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.