Palo: peaministrierakond kisub kogu koalitsiooni reitingut alla ({{commentsTotal}})

Urve Palo. Autor: Postimees/Scanpix

Sotsiaaldemokraatide juhatusse kuuluv Urve Palo usub, et rahva rahulolematus suureneb ja valitsuse toetus langeb veelgi, kui ebavõrdsuse vähendamiseks midagi tõsiselt ette ei võeta.

Turu-uuringute täna avaldatud küsitlustulemustest selgus, et SDE reiting on kukkunud 10% peale. Populaarsustabelit juhib Keskerakond (28%), neile järgnevad Reformierakond (20%), EKRE (13%), Vabaerakond (12%) ja IRL (7%).

Palo ütles ERR.ee-le, et võrreldes valimistulemusega on kõik koalitsioonierakonnad kaotanud toetajaskonda: Reformierakond 7,7, IRL 6,7 ja SDE 5,2 protsendipunkti.

"Eks see näita rahva rahulolematust. Ja mida muud olekski oodata? Viimaste aastatega on Eestist saanud Euroopa Liidu kõige suurema sissetulekute ebavõrdsusega riik. Madalaima ja kõrgeima sissetulekute vahe on meil ligi 15 kordne," rõhutas Palo.

Palo usub, rahva rahulolematus suureneb ja valitsuse toetus langeb veelgi, kui ebavõrdsuse vähendamiseks midagi tõsiselt ette ei võeta. Muutusi tuleb tema sõnul ette näha nii ettevõtluses, maksu- ja regionaalpoliitikas, tööturul kui sotsiaalsüsteemis.

"Seni kuni peaministri erakond aga kardab uusi ja intelligentseid lahendusi ning on kinni vanades dogmades, pole ka olulist arenguhüpet oodata. Peenhäälestades meie inimeste heaolu ei paranda ja majandust kasvama ei pane," sõnas Palo.

Võitlus EKRE-ga

Palo usub, et sel kuul puhkenud poliitiline lahing konservatiivse rahavaerakonnaga (EKRE) veel reitingutes ei kajastu.

"See on pikem võitlus ja pikem selgitustöö. Sõltumata sellest, milline on reiting, me seda võitlust jätkame. Me peame selgitama, et suletus ja viha õhutamine pole tee, mida Eesti peaks valima," ütles ta.

"Kui see peaks nõudma rohkem aega, et inimesed mõistaks, miks me selle eest võitleme, siis midagi pole teha. Selle vastu tuleb julgelt ja konkreetselt astuda. Aga arvan, et seda vastandumist veel reitingutes näha pole."

Toimetaja: Priit Luts, Aleksander KrjukovMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.