Palo: peaministrierakond kisub kogu koalitsiooni reitingut alla ({{commentsTotal}})

Urve Palo.
Urve Palo. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Sotsiaaldemokraatide juhatusse kuuluv Urve Palo usub, et rahva rahulolematus suureneb ja valitsuse toetus langeb veelgi, kui ebavõrdsuse vähendamiseks midagi tõsiselt ette ei võeta.

Turu-uuringute täna avaldatud küsitlustulemustest selgus, et SDE reiting on kukkunud 10% peale. Populaarsustabelit juhib Keskerakond (28%), neile järgnevad Reformierakond (20%), EKRE (13%), Vabaerakond (12%) ja IRL (7%).

Palo ütles ERR.ee-le, et võrreldes valimistulemusega on kõik koalitsioonierakonnad kaotanud toetajaskonda: Reformierakond 7,7, IRL 6,7 ja SDE 5,2 protsendipunkti.

"Eks see näita rahva rahulolematust. Ja mida muud olekski oodata? Viimaste aastatega on Eestist saanud Euroopa Liidu kõige suurema sissetulekute ebavõrdsusega riik. Madalaima ja kõrgeima sissetulekute vahe on meil ligi 15 kordne," rõhutas Palo.

Palo usub, rahva rahulolematus suureneb ja valitsuse toetus langeb veelgi, kui ebavõrdsuse vähendamiseks midagi tõsiselt ette ei võeta. Muutusi tuleb tema sõnul ette näha nii ettevõtluses, maksu- ja regionaalpoliitikas, tööturul kui sotsiaalsüsteemis.

"Seni kuni peaministri erakond aga kardab uusi ja intelligentseid lahendusi ning on kinni vanades dogmades, pole ka olulist arenguhüpet oodata. Peenhäälestades meie inimeste heaolu ei paranda ja majandust kasvama ei pane," sõnas Palo.

Võitlus EKRE-ga

Palo usub, et sel kuul puhkenud poliitiline lahing konservatiivse rahavaerakonnaga (EKRE) veel reitingutes ei kajastu.

"See on pikem võitlus ja pikem selgitustöö. Sõltumata sellest, milline on reiting, me seda võitlust jätkame. Me peame selgitama, et suletus ja viha õhutamine pole tee, mida Eesti peaks valima," ütles ta.

"Kui see peaks nõudma rohkem aega, et inimesed mõistaks, miks me selle eest võitleme, siis midagi pole teha. Selle vastu tuleb julgelt ja konkreetselt astuda. Aga arvan, et seda vastandumist veel reitingutes näha pole."

Toimetaja: Priit Luts, Aleksander KrjukovLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema