Air France tühistab laupäeval kuni 30 protsenti lendudest ({{commentsTotal}})

Air France'i lennuk. Autor: Joseph Eid/AFP/Scanpix

Lennufirma Air France tühistab laupäeval, jalgpalli Euroopa meistrivõistluste teisel päeval pilootide streigi tõttu 20-30 protsenti lendudest.

Air France'i peadirektor Frédéric Gagey ütles täna ajakirjanikele, et firma tegi pikka aega töötingimuste üle käinud vaidluste lahendamiseks uue ettepaneku, aga ametiühingud lükkasid selle tagasi.

Pilootide ametiühingud on kuulutanud välja streigi, mis kestab laupäevast teisipäevani ja langeb kokku EMi algusega mitmes Prantsusmaa linnas.

Gagey kinnitas, et lennukompanii püüab minimeerida ebamugavusi, mida streik jalgpallifännidele võib põhjustada, kuid laupäeval ei suuda nad tagada rohkem kui 70-80 protsenti lendudest.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNSMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.