Narva hotellidele valmistavad peavalu turistidele kortereid rentivad linlased ({{commentsTotal}})

Autor: Postimees/Scanpix

Narva hotellide olukord on viimasel kahel aastal olnud keeruline, sest turistide arv on järsult langenud ja eraisikud rendivad oma kortereid välja populaarsete rahvusvaheliste veebilehtede kaudu, seda peavad hotellijuhid aga ebaausaks konkurentsiks.

Hotellijuhid leiavad, et korterite väljarentijad on eelisseisus, sest nemad ei maksa rendi pealt makse, kirjutas ERRi venekeelne uudisteportaal.

"Võttes arvesse Narva turismivaldkonna rasket olukorda - Vene turistide arvu järsku vähenemist, ärilise aktiivsuse vähenemist, koondamisi, elanikkonna ostujõu kahanemist, mõistame meie maksumaksjatena, et muutume konkurentsivõimetuks, võrreldes firmadega, mida ametlikult ei eksisteeri," kirjutasid Narva hotellide esindajad maksu- ja tolliametile saadetud pöördumises.

Sellistes "firmades" ei ole hotelliettevõtjate sõnul juhatuse liikmeid ega töötajaid, ei deklareerita sotsiaal- ega käibemaksu ega kontrollita õigusaktide täitmist.

"Kõik see võimaldab tunduvalt vähendada üürileandja kulutusi ja edendab varimajandust," seisab pöördumises.

Hotellijuhid paluvad maksuametil olukorra lahendamiseks midagi ette võtta, näiteks kehtestada iga-aastane toitlustus- ja majutusteenust pakkuvate ettevõtete registreerimine ja teha nende üle järelevalvet.

"Olukord on väga raske ja ilma riigi abita me ellu ei jää," nentis hotelli "Inger" juht Lauri Tamm.

Narvas on ametlikult kaheksa turiste teenindavat majutusettevõtet: neli hotelli, kaks külalistemaja ja kaks korterimajutuse pakkujat. Veebilehelt booking.com leiab aga 50 majutuspaika.

"Enamik neist on tavalised korterid linnas ja iga päev leiab 10-15 neist endale kliendi," nentis Tamm. "Miks ma maksan makse, palku, pakun kõikidele normidele vastavaid teenuseid, aga korteriomanikud ei tee midagi sellist ja sellele ei järgne midagi?"

Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Rainer Laurits ütles, et amet on probleemist teadlik, kuid selle lahendamiseks lihtsalt teavitab korterite väljarentijaid kohustusest oma tulusid deklareerida.

Toimetaja: Karin KoppelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.