Narva hotellidele valmistavad peavalu turistidele kortereid rentivad linlased ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Narva hotellide olukord on viimasel kahel aastal olnud keeruline, sest turistide arv on järsult langenud ja eraisikud rendivad oma kortereid välja populaarsete rahvusvaheliste veebilehtede kaudu, seda peavad hotellijuhid aga ebaausaks konkurentsiks.

Hotellijuhid leiavad, et korterite väljarentijad on eelisseisus, sest nemad ei maksa rendi pealt makse, kirjutas ERRi venekeelne uudisteportaal.

"Võttes arvesse Narva turismivaldkonna rasket olukorda - Vene turistide arvu järsku vähenemist, ärilise aktiivsuse vähenemist, koondamisi, elanikkonna ostujõu kahanemist, mõistame meie maksumaksjatena, et muutume konkurentsivõimetuks, võrreldes firmadega, mida ametlikult ei eksisteeri," kirjutasid Narva hotellide esindajad maksu- ja tolliametile saadetud pöördumises.

Sellistes "firmades" ei ole hotelliettevõtjate sõnul juhatuse liikmeid ega töötajaid, ei deklareerita sotsiaal- ega käibemaksu ega kontrollita õigusaktide täitmist.

"Kõik see võimaldab tunduvalt vähendada üürileandja kulutusi ja edendab varimajandust," seisab pöördumises.

Hotellijuhid paluvad maksuametil olukorra lahendamiseks midagi ette võtta, näiteks kehtestada iga-aastane toitlustus- ja majutusteenust pakkuvate ettevõtete registreerimine ja teha nende üle järelevalvet.

"Olukord on väga raske ja ilma riigi abita me ellu ei jää," nentis hotelli "Inger" juht Lauri Tamm.

Narvas on ametlikult kaheksa turiste teenindavat majutusettevõtet: neli hotelli, kaks külalistemaja ja kaks korterimajutuse pakkujat. Veebilehelt booking.com leiab aga 50 majutuspaika.

"Enamik neist on tavalised korterid linnas ja iga päev leiab 10-15 neist endale kliendi," nentis Tamm. "Miks ma maksan makse, palku, pakun kõikidele normidele vastavaid teenuseid, aga korteriomanikud ei tee midagi sellist ja sellele ei järgne midagi?"

Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Rainer Laurits ütles, et amet on probleemist teadlik, kuid selle lahendamiseks lihtsalt teavitab korterite väljarentijaid kohustusest oma tulusid deklareerida.

Toimetaja: Karin KoppelViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema