Krista Aru: rakkerühmade töö võiks ära teha ministeerium ({{commentsTotal}})

Krista Aru Autor: Postimees/Scanpix

Vabaerakondlane Krista Aru ei mõista, mis kasu on rakkerühmadest ja miks peab neid nii palju olema, sest sama töö võiks teha ära ministeeriumis.

"Meil on ju ministeeriumid, mis töötavad väga hästi, mille juures on olemas mitmeid töörühmi, mis võivad alati kutsuda kokku ka järgmise töörühma. Miks me nüüd peame uut tüüpi moodustisi sellisel hulgal ellu kutsuma, sellest ei saa ma aru," ütles Aru "Aktuaalsele kaamerale".

Riigikantselei juures on viis rakkerühma. Peaminister Taavi Rõivase sõnul on rakkerühma puhul tähtis see, et need on valdkonnaülesed.

"Oleme kogu oma otsustusprotsessis püüdnud vältida selliste silotornide teket, et ainult üks konkreetne ministeerium, vaid ikkagi laiemalt - mitme ministeeriumi üleselt püüdnud kõige olulisemaid sõlmküsimusi lahendada," selgitas ta.

Keskerakonna peasekretäri Oudekki Loone arvates on hea, et eksperdid saavad öelda oma arvamuse, kuid see ei tohiks jääda vaid jututoa tasemele.

"Minu kõige suurem hirm on see, et see on lihtsalt ühiskonnale lubaduse andmine, et me kuulame, küll me teeme, ärge muretsege, aga sellest midagi ei kasva," lausus ta.

Riigikontrolör Alar Karis ütles täna sotsiaalmeedia vahendusel, et rakkerühma töö tulemuste ootamine lükkab otsustamise veel mõned aastatd edasi. Inimesed, kes asja tunnevad võiks vajalikud lahendused kirja panna ühe nädalavahetuse jooksul.

Toimetaja: Karin KoppelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.