Krista Aru: rakkerühmade töö võiks ära teha ministeerium ({{commentsTotal}})

Krista Aru
Krista Aru Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Vabaerakondlane Krista Aru ei mõista, mis kasu on rakkerühmadest ja miks peab neid nii palju olema, sest sama töö võiks teha ära ministeeriumis.

"Meil on ju ministeeriumid, mis töötavad väga hästi, mille juures on olemas mitmeid töörühmi, mis võivad alati kutsuda kokku ka järgmise töörühma. Miks me nüüd peame uut tüüpi moodustisi sellisel hulgal ellu kutsuma, sellest ei saa ma aru," ütles Aru "Aktuaalsele kaamerale".

Riigikantselei juures on viis rakkerühma. Peaminister Taavi Rõivase sõnul on rakkerühma puhul tähtis see, et need on valdkonnaülesed.

"Oleme kogu oma otsustusprotsessis püüdnud vältida selliste silotornide teket, et ainult üks konkreetne ministeerium, vaid ikkagi laiemalt - mitme ministeeriumi üleselt püüdnud kõige olulisemaid sõlmküsimusi lahendada," selgitas ta.

Keskerakonna peasekretäri Oudekki Loone arvates on hea, et eksperdid saavad öelda oma arvamuse, kuid see ei tohiks jääda vaid jututoa tasemele.

"Minu kõige suurem hirm on see, et see on lihtsalt ühiskonnale lubaduse andmine, et me kuulame, küll me teeme, ärge muretsege, aga sellest midagi ei kasva," lausus ta.

Riigikontrolör Alar Karis ütles täna sotsiaalmeedia vahendusel, et rakkerühma töö tulemuste ootamine lükkab otsustamise veel mõned aastatd edasi. Inimesed, kes asja tunnevad võiks vajalikud lahendused kirja panna ühe nädalavahetuse jooksul.

Toimetaja: Karin KoppelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema