USA kavatseb lisada õhurünnakuid Talibani vastu Afganistanis ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Kaitseväe Peastaap

USA kavatseb lisada õhurünnakuid Afganistanis islamiliikumise Taliban vastu, teatas neljapäeval kõrge kaitseametnik.

Tundmatuks jääda soovinud ametniku sõnul pole lõplikku otsust selles osas siiski veel langetatud.

Olemas on siiski laialdane mõistmine, et vaja on suurendada sõjalist abi Afganistani vägedele, kes on võitluses Talibani vastu jäänud hätta eriti riigi lõunaosas.

USA on jätkanud Afganistanis õhurünnakuid terrorivõrgustiku Al-Qaeda ja sunniitliku äärmusrühmituse Islamiriik (IS) vastu, kuid õhulöögid islamiliikumise Taliban vastu peatati suures osas 2014. aasta lõpul, mis USA juhtud koalitsiooni lahingutegevus läbi sai.

Talibani võitlejad hukkasid teisipäeval Afganistani kaguosas Ghazni provintsis 12 hiljuti röövitud julgeolekujõudude liiget, riigi idaosast rööviti veel 40 inimest. Afganistani armee luureohvitser Gulam Mohammad Tahiri ütles, et tapetute hulgas on seitse politseinikku, kolm sõdurit ja kaks riikliku luureagentuuri ametnikku.

Taliban on hoogustanud rünnakuid pärast Haibatullah Akhundzada avalikustamist islamiliikumise uue liidrina 25. mail.

Afganistani rahutus idaosas Logari provintsis tungisid relvastatud isikud möödunud pühapäeval kohtuhoonesse ning tapsid äsja ametisse vannutatud peaprokuröri ja veel kuus inimest, ütles kohalik politsei. Rünnakus Pul-i-Alami kohtule sai viga veel 23 kohtutöötajat, kes olid kogunenud arutama kuue hiljuti kinni peetud Talibani võitleja saatust.

"Kolm relvastatud isikut sisenes kohtuhoonesse ja hakkas inimesi lähedalt tulistama," ütles provintsikuberneri pressiesindaja Salim Saleh. "Seitse inimest sai surma, nende hulgas Mohammad Akram Nejat, äsja ametisse nimetatud peaprokurör."

Julgeolekujõud lasid kõik kolm ründajat maha.

Juhtunu eest võttis vastutuse äärmusliikumine Taliban, öeldes, et see on kättemaks kuue rühmitusega seotud vangi hukkamise eest maikuus.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNSLõke ja ilm
Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil.Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil.
Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema