USA kavatseb lisada õhurünnakuid Talibani vastu Afganistanis ({{commentsTotal}})

Autor: Kaitseväe Peastaap

USA kavatseb lisada õhurünnakuid Afganistanis islamiliikumise Taliban vastu, teatas neljapäeval kõrge kaitseametnik.

Tundmatuks jääda soovinud ametniku sõnul pole lõplikku otsust selles osas siiski veel langetatud.

Olemas on siiski laialdane mõistmine, et vaja on suurendada sõjalist abi Afganistani vägedele, kes on võitluses Talibani vastu jäänud hätta eriti riigi lõunaosas.

USA on jätkanud Afganistanis õhurünnakuid terrorivõrgustiku Al-Qaeda ja sunniitliku äärmusrühmituse Islamiriik (IS) vastu, kuid õhulöögid islamiliikumise Taliban vastu peatati suures osas 2014. aasta lõpul, mis USA juhtud koalitsiooni lahingutegevus läbi sai.

Talibani võitlejad hukkasid teisipäeval Afganistani kaguosas Ghazni provintsis 12 hiljuti röövitud julgeolekujõudude liiget, riigi idaosast rööviti veel 40 inimest. Afganistani armee luureohvitser Gulam Mohammad Tahiri ütles, et tapetute hulgas on seitse politseinikku, kolm sõdurit ja kaks riikliku luureagentuuri ametnikku.

Taliban on hoogustanud rünnakuid pärast Haibatullah Akhundzada avalikustamist islamiliikumise uue liidrina 25. mail.

Afganistani rahutus idaosas Logari provintsis tungisid relvastatud isikud möödunud pühapäeval kohtuhoonesse ning tapsid äsja ametisse vannutatud peaprokuröri ja veel kuus inimest, ütles kohalik politsei. Rünnakus Pul-i-Alami kohtule sai viga veel 23 kohtutöötajat, kes olid kogunenud arutama kuue hiljuti kinni peetud Talibani võitleja saatust.

"Kolm relvastatud isikut sisenes kohtuhoonesse ja hakkas inimesi lähedalt tulistama," ütles provintsikuberneri pressiesindaja Salim Saleh. "Seitse inimest sai surma, nende hulgas Mohammad Akram Nejat, äsja ametisse nimetatud peaprokurör."

Julgeolekujõud lasid kõik kolm ründajat maha.

Juhtunu eest võttis vastutuse äärmusliikumine Taliban, öeldes, et see on kättemaks kuue rühmitusega seotud vangi hukkamise eest maikuus.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.