Aprillis kasvas majutusasutustes viibinud turistide arv 8 protsenti ({{commentsTotal}})

Autor: PM/Scanpix

Tänavu aprillis peatus Eestis majutusettevõtetes 226 000 sise- ja välisturisti ehk kaheksa protsenti enam kui mullu samal ajal.

Majutusettevõtete teenuseid kasutas 140 000 välis- ja 86 000 siseturisti, kelle arv suurenes eelmise aasta aprilliga võrreldes vastavalt kuus protsenti ja 13 protsenti, teatas statistikaamet.

Kaks kolmandikku majutusteenuseid kasutanud välisturistidest saabusid naaberriikidest Soomest, Lätist ja Venemaalt. Nendest riikidest kokku peatus majutusettevõtetes neli protsenti enam turiste kui eelmise aasta aprillis. Aasia riikidest saabus 22 protsenti rohkem turiste.

Neljandik majutusteenuseid kasutanud välisturistidest peatus väljapool Tallinna, nendest 30 protsenti Pärnu ja 19 protsenti Tartu linna majutusettevõtetes. Neli protsenti välisturistidest peatus Ida-Viru maakonna majutusettevõtetes.

Majutusettevõtete klientidest olid 38 protsenti siseturistid. Nendest 56 protsenti olid puhkusereisil ja 27 protsenti tööreisil. Harju maakonnas peatus 32 protsenti, Pärnu maakonnas 15 protsenti ning Ida-Viru ja Tartu maakondades kummaski 11 protsenti majutusteenuseid kasutanud siseturistidest. Enamiku maakondade majutusettevõtetes peatus rohkem siseturiste kui eelmise aasta aprillis.

Aprillis pakkus külastajatele teenust 920 majutusettevõtet. Külastajate käsutuses oli 18 000 tuba ja 41 000 voodikohta. Täidetud oli 44 protsenti tubadest ja 34 protsenti voodikohtadest. Ööpäev majutusettevõttes maksis keskmiselt 34 eurot ehk sama palju kui aprillis aasta varem.

Harju maakonnas maksis ööpäev majutusettevõttes 39 eurot, Tartu maakonnas 35 eurot ja Pärnu maakonnas 28 eurot.

Toimetaja: Marek KuulMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.