Vabaerakond heitis Georg Kirsbergi välja ({{commentsTotal}})

Autor: Rene Suurkaev / ERR

Vabaerakond heitis hiljuti rassistlike avaldustega silma paistnud ja varasemalt mereväes skandaali tekitanud Georg Kirsbergi välja.

Neljapäeva õhtul kogunenud Vabaerakonna juhatus arvas pärast juhatuse liikmete ja Kirsbergi seisukohtade ärakuulamist ta erakonna liikmeskonnast välja. Põhjus: erakonna mainet kahjustav tegevus ning vastandumine erakonna väärtustele.

"Meie erakond ei saa tolereerida oma liikmena isikut, kelle rassistlikud ja inimväärikust alandavad väljaütlemised ning seisukohavõtud sotsiaalmeedias kahjustavad tugevalt erakonna mainet," nimetas erakonna juhatuse liige professor Jüri Saar.

Kirsberg peab erakonna otsust põhjendamatuks. "Otsus tuli kiiresti, tuli ootamatult ja oli ka põhjendamatu. Probleemi põhjus on see, et Vabaerakond ei soovi esindada konservatiivseid seisukohti," ütles Kirsberg ERR-i uudisteportaalile. Ta lisas, et teda on juba liituma kutsutud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE) ja ka Rahva Ühtuse Erakonnaga (RÜE).

Eesti Ekspress kirjutas eile, et Kirsberg sai nii mõnegi erakonna liikme hukkamõistu osaks, sest postitas Facebookis rassistlikke avaldusi.

Näiteks juuni alguses laadis Kirsberg enda Facebooki kontole üles pilte kahest mustanahalisest inimesest. "Just nüüd jälle KAKS NEEGRIT. Asukoht minu kodu aknast," kirjutas Kirsberg juurde. Piltide all olevates kommentaarides lisas ta veel, et tema naabruses asub ühiselamu, kuhu "neid veeti 2015. aasta jooksul koorma täis sisse".

Vabaerakonna juhatusse kuuluv Aimar Altosaar ütles pärast seda, et Kirsberg peaks erakonnast lahkuma. "Minu arvates on Georg Kirsbergi avalik rassistlike hinnangute levitamine vastuvõetamatu, kuna seda tema liikmelisuse tõttu seostatakse Vabaerakonnaga," kirjutas Altosaar juhatuse siselisti.

Georg Kirsberg tekitas aastaid tagasi skandaali ka Eesti mereväes süüdistades seda täielikus korralageduses.

Toimetaja: Aleksander KrjukovKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.