Vabaerakond heitis Georg Kirsbergi välja ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Vabaerakond heitis hiljuti rassistlike avaldustega silma paistnud ja varasemalt mereväes skandaali tekitanud Georg Kirsbergi välja.

Neljapäeva õhtul kogunenud Vabaerakonna juhatus arvas pärast juhatuse liikmete ja Kirsbergi seisukohtade ärakuulamist ta erakonna liikmeskonnast välja. Põhjus: erakonna mainet kahjustav tegevus ning vastandumine erakonna väärtustele.

"Meie erakond ei saa tolereerida oma liikmena isikut, kelle rassistlikud ja inimväärikust alandavad väljaütlemised ning seisukohavõtud sotsiaalmeedias kahjustavad tugevalt erakonna mainet," nimetas erakonna juhatuse liige professor Jüri Saar.

Kirsberg peab erakonna otsust põhjendamatuks. "Otsus tuli kiiresti, tuli ootamatult ja oli ka põhjendamatu. Probleemi põhjus on see, et Vabaerakond ei soovi esindada konservatiivseid seisukohti," ütles Kirsberg ERR-i uudisteportaalile. Ta lisas, et teda on juba liituma kutsutud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE) ja ka Rahva Ühtuse Erakonnaga (RÜE).

Eesti Ekspress kirjutas eile, et Kirsberg sai nii mõnegi erakonna liikme hukkamõistu osaks, sest postitas Facebookis rassistlikke avaldusi.

Näiteks juuni alguses laadis Kirsberg enda Facebooki kontole üles pilte kahest mustanahalisest inimesest. "Just nüüd jälle KAKS NEEGRIT. Asukoht minu kodu aknast," kirjutas Kirsberg juurde. Piltide all olevates kommentaarides lisas ta veel, et tema naabruses asub ühiselamu, kuhu "neid veeti 2015. aasta jooksul koorma täis sisse".

Vabaerakonna juhatusse kuuluv Aimar Altosaar ütles pärast seda, et Kirsberg peaks erakonnast lahkuma. "Minu arvates on Georg Kirsbergi avalik rassistlike hinnangute levitamine vastuvõetamatu, kuna seda tema liikmelisuse tõttu seostatakse Vabaerakonnaga," kirjutas Altosaar juhatuse siselisti.

Georg Kirsberg tekitas aastaid tagasi skandaali ka Eesti mereväes süüdistades seda täielikus korralageduses.

Toimetaja: Aleksander KrjukovLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema