Siim Kallas: Reformierakonnal oleks aeg presidendikandidaat välja valida ({{commentsTotal}})

Siim Kallas. Autor: Postimees/Scanpix

Aprillis kandideerimisteatega presidendiralli avanud Siim Kallase arvates peaks Reformierakond oma presidendikandidaadi välja valima, sest kahe kandidaadiga jätkamine tooks erakonnale halvima variandi ehk võidu saab hoopis vastaskandidaat.

Kallas rääkis usutluses Eesti Päevalehele, et kui erakond ei fikseeri kandidaati ja läheb edasi kahe leeriga, siis suure tõenäosusega tähendab see lõpuks katastroofi ehk kumbki kandidaat ei saa.

"Erakonnal on olnud potentsiaali, on kaks tugevat kandidaati, kes lõpuks jagavad omavahel toetust nii, et võidu saab vastaskandidaat," nentis Kallas.

Kallase sõnul on on tal enam-vähem koos 21 häält, et presidendikandidaadiks pürgida, kuid teisest küljest on suund, et tegelikult peaks see olema erakonna sees peaaegu konsensus.

"Selle tõttu ei taha väga jõuliselt hakata vastandama, lõpuks peaks olema mingi ühine arvamus," märkis Kallas,

Kallas usub, et seni on erakonnal olnud seisukoht valikut mitte liiga vara lukku lüüa, et mitte anda võimalust kõigil teistel selle ühe kandidaadi vastu ühineda.

"Aga olukord on muutunud, kõigil teistel on kandidaadid, aga pole sellist, kes silmnähtavalt võidaks," tõdes Kallas ja ütles, et ta ei usu, et selle otsusega kannatab augusti alguseni oodata.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.