USA kutsus Iisraeli üles vaoshoitusele ({{commentsTotal}})

USA välisministeerium on pöördunud Iisraeli poole palvega reageerida Tel Avivi terrorirünnakule viisil, millega ei karistata süütuid palestiinlasi.

Iisrael on rünnakuga seoses tühistanud kõik palestiinlastele antud ramadaani-aegsed liikumisload, mis tähendab, et 83 000 palestiinlast ei pääse sugulaste juurde ega ka pühapaikadesse. Ka saadab Iisrael Jordani läänekaldale lisajõude, vahendasid ERR-i teleuudised.

Kaks terroristi avasid ühes Tel Avivi kaubanduskeskuses üleeile õhtul automaaditule, tappes neli ja haavates viit inimest.

USA välisministeeriumi teatel on Iisraeli terrorismivastased meetmed mõistetavad, kuid nendega tuleks piiri pidada.

"Me mõistame Iisraeli valitsuse kirge kaitsta oma kodanikkonda, oma kodanikke pärast selliseid terrorirünnakuid ja me toetame kindlalt seda õigust, kuid me loodame, et iga meetme puhul, mida valitsus kavatseb rakendada, võetakse arvesse ka selle mõju Palestiina kodanikele või tsiviilisikuile, kes üritavad vaid elada oma igapäevast elu," selgitas USA välisministeeriumi pressiesindaja Mark Toner.

Toimetaja: Laur ViirandMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.