Kirsberg: olen juba saanud kutse liituda EKRE-ga ({{commentsTotal}})

Georg Kirsberg. Autor: Vabaerakond
{{1465546298000 | amCalendar}}

Vabaerakonnast välja heidetud Georg Kirsberg ütles, et peab seda otsust põhjendamatuks. Kirsbergile on liitumisettepaneku teinud juba Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ja Rahva Ühtuse Erakond (RÜE).

"Otsus tuli kiiresti, tuli ootamatult ja oli ka põhjendamatu. Probleemi põhjus on see, et Vabaerakond ei soovi esindada konservatiivseid seisukohti," ütles Kirsberg ERR-i uudisteportaalile.

Kirsberg võrdles enda väljaheitmist vastuolulise Saksa poliitiku ja majandustegelasega Thilo Sarraziniga. Sarrazin pidi lahkuma oma avalduste tõttu Saksamaa riigipanga juhatusest. Erakonnast teda aga välja ei heidetud.

"Seoses minu välja viskamisega. Ma leian, et see on selles osas pretsedenditu juhtum, et Saksamaal Thilo Sarrazini ei visatud välja sotsiaaldemokraatlikust erakonnast. Selles valguses, kui mind nüüd välja visati, siis on see päris jõhker asi," lausus ta.

Kirsberg rääkis, et on saanud juba kutse liituda Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE) ja ka Rahva Ühtuse Erakonnaga (RÜE), aga otsust veel selles suhtes langetanud ei ole.

"Kiiret pole kuskile, eks ma mõtlen ja vaatan," ütles Kirsberg.

Vabaerakond põhjendas Kirsbergi väljaheitmist sellega, et tema avaldused kahjustasid erakonna mainet ega vasta erakonna väärtustele. Nimelt paistis Vabaerakonna kinnitusel Kirsberg silma rassistlike postitustega sotsiaalmeedias.

Madison: kahtlen Vabaerakonna juhatuse kompetentsis defineerida rassismi mõistet

Kirsbergi toetuseks võttis täna sotsiaalmeedias ka EKRE riigikogu saadik Jaak Madison.

"Ma ei tea küll täpseid asjaolusid, miks visati Vabaerakonna ridadest välja Georg Kirsberg, kuid kui põhjuseks ongi need kaks lauset, mida meedias kirjutatakse, siis ma kahtlen küll Vabaerakonna juhatuse kompetentsis defineerida rassismi mõistet," kommenteeris Jaak Madison oma Facebooki lehel.

"Kuidas liigitub rassismi alla: "Just nüüd jälle kaks neegrit?" Kas Vabaerakonnas ei tohi kasutada ajalist vormi "jälle"? Või ei tohi osutada mitmuses inimestele? Või ei tohi kasutada eestikeelset sõna neeger? Kuid kui Kirsberg oleks öelnud, et just nüüd jälle kaks mustanahalist, kas siis oleks Vabaerakond võtnud ta letti ja süüdistanud teda inimeste solvamises naha mustuse tõttu? Kas Vabaerakonna juhatus tegeleks sama tõsiselt ka siis, kui keegi liikmetest ütleb Lasnamäe bussis, et näe, küll on palju venelasi? See võib ju liigituda russofoobia alla. Ei tea. Raske mõista erakonda, kus kõik pidid vabad olema, kuid siis lõpuks tekib pöördvõrdeline olukord ja vabadust enam polegi," seisis tema postituses.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.