Kirsberg: olen juba saanud kutse liituda EKRE-ga ({{commentsTotal}})

Georg Kirsberg.
Georg Kirsberg. Autor/allikas: Vabaerakond
{{1465546298000 | amCalendar}}

Vabaerakonnast välja heidetud Georg Kirsberg ütles, et peab seda otsust põhjendamatuks. Kirsbergile on liitumisettepaneku teinud juba Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ja Rahva Ühtuse Erakond (RÜE).

"Otsus tuli kiiresti, tuli ootamatult ja oli ka põhjendamatu. Probleemi põhjus on see, et Vabaerakond ei soovi esindada konservatiivseid seisukohti," ütles Kirsberg ERR-i uudisteportaalile.

Kirsberg võrdles enda väljaheitmist vastuolulise Saksa poliitiku ja majandustegelasega Thilo Sarraziniga. Sarrazin pidi lahkuma oma avalduste tõttu Saksamaa riigipanga juhatusest. Erakonnast teda aga välja ei heidetud.

"Seoses minu välja viskamisega. Ma leian, et see on selles osas pretsedenditu juhtum, et Saksamaal Thilo Sarrazini ei visatud välja sotsiaaldemokraatlikust erakonnast. Selles valguses, kui mind nüüd välja visati, siis on see päris jõhker asi," lausus ta.

Kirsberg rääkis, et on saanud juba kutse liituda Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE) ja ka Rahva Ühtuse Erakonnaga (RÜE), aga otsust veel selles suhtes langetanud ei ole.

"Kiiret pole kuskile, eks ma mõtlen ja vaatan," ütles Kirsberg.

Vabaerakond põhjendas Kirsbergi väljaheitmist sellega, et tema avaldused kahjustasid erakonna mainet ega vasta erakonna väärtustele. Nimelt paistis Vabaerakonna kinnitusel Kirsberg silma rassistlike postitustega sotsiaalmeedias.

Madison: kahtlen Vabaerakonna juhatuse kompetentsis defineerida rassismi mõistet

Kirsbergi toetuseks võttis täna sotsiaalmeedias ka EKRE riigikogu saadik Jaak Madison.

"Ma ei tea küll täpseid asjaolusid, miks visati Vabaerakonna ridadest välja Georg Kirsberg, kuid kui põhjuseks ongi need kaks lauset, mida meedias kirjutatakse, siis ma kahtlen küll Vabaerakonna juhatuse kompetentsis defineerida rassismi mõistet," kommenteeris Jaak Madison oma Facebooki lehel.

"Kuidas liigitub rassismi alla: "Just nüüd jälle kaks neegrit?" Kas Vabaerakonnas ei tohi kasutada ajalist vormi "jälle"? Või ei tohi osutada mitmuses inimestele? Või ei tohi kasutada eestikeelset sõna neeger? Kuid kui Kirsberg oleks öelnud, et just nüüd jälle kaks mustanahalist, kas siis oleks Vabaerakond võtnud ta letti ja süüdistanud teda inimeste solvamises naha mustuse tõttu? Kas Vabaerakonna juhatus tegeleks sama tõsiselt ka siis, kui keegi liikmetest ütleb Lasnamäe bussis, et näe, küll on palju venelasi? See võib ju liigituda russofoobia alla. Ei tea. Raske mõista erakonda, kus kõik pidid vabad olema, kuid siis lõpuks tekib pöördvõrdeline olukord ja vabadust enam polegi," seisis tema postituses.

Toimetaja: Aleksander KrjukovKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics